Українським водіям знов ускладнять житя

17.05.2018 г. в 18:37, radio.nv.ua

У Міністерстві внутрішніх справ планують запровадити обов’язкову відеофіксацію практичної частини іспиту на водійські права. Про це йдеться у сюжеті Радіо НВ.

Де починається корупція

Як розповів начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій, це дозволить уникнути зловживання службовим становищем з боку інструкторів. Відеофіксацію встановлять в автомобілях сервісних центрів, а також у машинах автошкіл, які використовують під час іспитів. Крім того, у відомстві пропонують внести зміни до законодавства, аби відокремити теоретичні і практичні іспити на отримання водійських прав. За словами Криклія, на сьогодні корупція під час отримання водійських прав починається в автошколах.

“Ми будемо змінювати в нормативно-правових актах, щоб теоретичне складання іспитів і практичне складання іспитів, по-перше, було відокремлене. По-друге, ми активно працюємо над тим, щоб запровадити обов’язкову відеофіксацію всього процесу складання практичного іспиту. Таким чином, в наших інструкторів теж не буде бажання і можливості фактично зловживати. Дуже важливим рішенням в нашому випадку буде онлайн-запис на складання іспитів”, – розповів чиновник.

Криклій додав, що серед досягнень МВС у подоланні корупції під час іспитів – впровадження єдиного дизайну посвідчень водія та розробка єдиних питань для теоретичних іспитів.

Корупцію під час отримання водійських прав також породжують ресурси з продажу фіктивних документів. Про це заявив начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції Сергій Демедюк. За його словами, кількість інтернет-ресурсів, які здійснюють торгівлю водійськими правами та іншими довідками, щороку збільшується. Демедюк зазначив, що побороти таку злочинну діяльність можна лише за допомогою створення відкритих реєстрів цих довідок і прав.

“Реклама, що стосується допомоги придбання водійських прав та медичних довідок, – це латентне шахрайство. Побороти його можливо лише способом відкритих реєстрів цих довідок і прав. Якщо людина буде бачити, що вона купує послугу і чомусь її документ під таким номером не з’являється в реєстрі, на це треба звертати увагу. І цей реєстр дасть можливість припинити злочинну діяльність шахраїв”, – вважає Демедюк.

Що будуть фіксувати?

Відеофіксація допоможе знизити корупцію під час практичних іспитів, але не побороти її повністю, водночас важливо, як саме проект буде реалізовано. Таку думку в інтерв’ю Радіо НВ висловив голова громадської організації Громадський комітет транспортної безпеки Юрій Папіровий. Він додав, що після впровадження цієї норми, тим, хто хоче отримати права, доведеться обов’язково приходити на іспит, маючи на увазі, що люди, які давали хабарі, могли взагалі бути відсутніми на практичній частині.

Папіровий вважає необхідним привести практичні іспити до європейських стандартів. Зокрема, подовжити їх час втричі, щоб екзаменатори мали змогу більш ретельно оцінювати навички водіння. Згідно з українськими нормативними документами іспит повинен тривати не більше чверті години, а за європейськими – не менше сорока п’яти хвилин

“Я не знаю, чи буде відеофіксація фіксувати насправді, тому що відеофіксація, я так зрозумів, буде лише самого водія фіксувати безпосередньо в автомобілі. А ось як він буде здавати, наскільки воно буде відображатися, як машина їде, як він виконує, оце цікаво, як вона буде реалізована”, – зазначив він.

Нагадаємо, минулого року Україна та Франція підписали угоди про взаємне визнання водійських прав. Громадяни України, які легально проживають у Франції та французи, які законно проживають в нашій країні, можуть обміняти свої національні водійські посвідчення на аналогічні документи країни проживання. Раніше з українським посвідченням водія у Франції можна було їздити не більше року, а потім слід було отримувати національні права, здавши теоретичний і практичний іспити і заплативши близько тисячі євро. Угода не скасовує норму закону, однак тепер обмін може здійснюватися без здачі теоретичних і практичних іспитів і, відповідно, без витрат на їхню оплату.

Интересные автостатьи

Колекционер из Австрии собрал 114 уникальных VW Golf Из 30 миллионов VW Golf, проданных с 1970-х годов, 114 авто принадлежат только одному человеку. Самая продаваемая модель Volkswagen стала больше, чем просто автомобилем для Йозефа Джузы из Австрии.
Купить машину или ездить на такси: что выгоднее для вас Чтобы ответить на этот вопрос, нам нужно сравнить стоимость 1 км поездки на такси и на собственном автомобиле.
Четырехцветный VW Golf - не "самопал", а редчайший серийный автомобиль Да-да, на фото именно серийный автомобиль. Таких Гольфов третьей серии было выпущено всего 264 экземпляра, а Polo III в такой расцветке выпустили уже гораздо больше - аж 3806 авто.
Секреты топливных карточек: рейтинг программ лояльности украинских АЗС У всех крупных АЗС-сетей Украины сегодня действуют собственные программы лояльности. В напряженной борьбе за клиентов они постоянно придумывают новые акции, бонусы и привилегии.
Шесть гениальных идей, которые изменят движение в городе От автомобилей, которые общаются друг с другом, до дорог, которые заряжают ваш электрический автомобиль в движении - новые технологии в скором будущем изменят привычный ритм вождения в городах.
Автоклассика: 5 редких и необычных масл-каров, о которых вы никогда не слышали Спрос и предложение - это та вещь, которая влияет на стоимость автомобиля, о котором вы мечтали. По статистике, есть очень большая вероятность того, что те автомобили, которые вам нравятся, это именно те, за которыми охотятся все ценители масл-каров.
В отпуск на авто: как сэкономить на топливе? Если вы собрались путешествовать на автомобиле, ощутимой статьей расходов могут стать расходы на топливо. Мы расскажем вам, как можно снизить затраты на заправку автомобиля, когда вы едете в отпуск.
Самые крутые суперкары на службе в полиции Похоже, что экономить на полицейских авто в некоторых странах никто не собирается. Если «у нас» полиция пересела с УАЗиков на Приусы, то «у них» - на Роллс-Ройсы и Бугатти. Предлагаем подборку самых невероятных суперкаров на службе в полиции.
15 гаджетов, которые могут пригодиться каждому автомобилисту Современным водителям доступна масса хитроумных устройств, которые решают связанные с автомобилем проблемы. Мы собрали как хорошо знакомые, так и не особо распространённые гаджеты, которые сделают жизнь любого автовладельца проще.
Как это работает: эргономика автомобиля Дизайн интерьера в авто - это не только о стиле, это также об удобстве управления и комфорте для всех внутри.
8 распространенных ошибок при покупке первой машины При покупке первой машины ошибаются практически все. Какие промахи самые распространённые? Читайте, и узнаете.
Как ухаживать за ремнями безопасности То, что пристегиваться в автомобиле обязательно, ни для кого не секрет. Но за ремнями нужно правильно ухаживать, чтобы сохранить их функциональность.

Больше новостей