Як продовжити життя свого автомобіля без особливих витрат

16.07.2018 г. в 09:40, mmr.net.ua

На подив, багато хто нехтує елементарними порадами по догляду за автомобілем, які дійсно можуть продовжити термін його служби. А їх не так багато, і не вимагають особливих вкладень, пише autonews.ua.

1. Бути терплячим під час періоду обкатки

Тим, хто нарешті придбав автомобіль своєї мрії, не варто відразу ж вдавлювати педаль газу в підлогу і мчати по шосе наввипередки з усіма. Є деякі речі, про які слід пам’ятати в разі, якщо на авто немає пробігу.

– Під час періоду обкатки (як правило, перші 1500 км) потрібно не перевищувати швидкість 90 км/год або швидкість, рекомендовану виробником автомобіля.

– Уникати важких навантажень на привід, таких як буксирування причепів і повне завантаження багажника на даху.

– Не дозволяти новому автомобілю простоювати протягом тривалого часу. Насправді, це хороша порада для всього терміну служби авто, але особливо критичний даний момент під час обкатки.

– Використовувати тільки легке і середнє прискорення, не піднімаючи обороти двигуна вище значення в 3000 протягом перших кількох годин їзди.

2. Їздити рівно, обережно, акуратно

Відразу після періоду обкатки не варто пробувати вичавити з авто все можливе. Якщо їздити обережно кожен день, то автомобіль «винагородить» власника більш тривалими інтервалами без ремонту.

– Не варто відразу газувати зі старту. Це швидкий спосіб додати кілька років зносу двигуна, особливо якщо на вулиці холодно.

– Зі старту потрібно їхати дуже обережно визначати, повільно і плавно. Основний знос двигуна і трансмісії відбувається в перші десять-двадцять хвилин роботи.

– Прогрівання двигуна, стоячи на місці, – не дуже розумна ідея. Двигун при цьому не працює при максимальній температурі, що призводить до неповного згоряння палива, відкладень сажі на стінках циліндрів, забруднення масла і, в кінцевому рахунку, пошкодження компонентів мотора.

– Зменшити навантаження на двигун і автоматичну коробку передач, перемикаючись на нейтральну передачу, стоячи на світлофорі. В іншому випадку двигун буде намагатися весь час змусити автомобіль їхати вперед, навіть коли авто стоїть.

– Уникати їзди на високих швидкостях і швидкого розгону, особливо коли на вулиці дуже жарко або дуже холодно. Подібне призведе до більш частих ремонтів.

– Збільшити термін служби шин завдяки обережному водінню. Незайвим буде дотримуватися встановлені межі швидкості, уникати швидких спусків, зупинок і поворотів, вибоїн і предметів на дорозі. Також не потрібно кожен раз заглиблюватися шинами об бордюр при паркуванні і, звичайно ж, не можна «палити гуму».

– При повороті рульового колеса не потрібно тримати його в крайньому правому або лівому положенні більше кількох секунд. Це може привести до пошкодження насоса гідропідсилювача рульового управління.

3. Заправлятися паливом на фірмових і перевірених АЗС

Варто поцікавитися, чи фільтрується паливо на АЗС, а також регулярно змінюють фільтри насосів. На деяких АЗС немає подібних фільтрів, тобто високий ризик заправитися забрудненим бензином.

4. Не заправлятися, відразу після зливу палива

Якщо раптом біля заправки стоїть бензовоз, який заправляє цистерни на АЗС, то варто в цей день не купувати тут бензин. Коли підземні резервуари станції заповнюються, турбулентність може підняти осад. Цей осад в бензині може забити паливні фільтри і паливні форсунки, що призведе до поганої роботи двигуна, а, можливо, і до необхідності ремонту.

5. Не газувати, якщо загрузли

Коли авто застряє в бруді або снігу, не варто робити проблему ще гірше, пошкоджуючи дорогі компоненти. Потрібно м’яко розгойдувати автомобіль в спробі звільнити його з «полону». Якщо різко кидати автомобіль взад-вперед, а також вхолосту крутити колеса на високій передачі, то це негативно вплине на трансмісію, зчеплення і диференціал. В кінцевому підсумку може бути дешевше зателефонувати в евакуатор, а не ризикувати можливістю дорогого ремонту.

6. Полегшити в’язку ключів

Якщо ключ запалювання від автомобіля висить на зв’язці з десятком інших ключів, то виходить дуже важкий вантаж, який буде звисати із замка запалювання. Подібна вага, в поєднанні з підстрибування під час їзди, може привести до зносу контактів усередині замку запалювання і в кінцевому підсумку викликати його несправність.

7. Вибрати хорошу страхову компанію

Іноді, як не намагатися уникнути цього, трапляються аварії. Варто наперед подбати про те, що автомобіль після цього буде відремонтовано відповідно до найкращих стандартів. А для цього потрібно знайти страховика, який буде оплачувати запчастини від первинного виробника та гарантувати ремонт.

Интересные автостатьи

Колекционер из Австрии собрал 114 уникальных VW Golf Из 30 миллионов VW Golf, проданных с 1970-х годов, 114 авто принадлежат только одному человеку. Самая продаваемая модель Volkswagen стала больше, чем просто автомобилем для Йозефа Джузы из Австрии.
Купить машину или ездить на такси: что выгоднее для вас Чтобы ответить на этот вопрос, нам нужно сравнить стоимость 1 км поездки на такси и на собственном автомобиле.
Четырехцветный VW Golf - не "самопал", а редчайший серийный автомобиль Да-да, на фото именно серийный автомобиль. Таких Гольфов третьей серии было выпущено всего 264 экземпляра, а Polo III в такой расцветке выпустили уже гораздо больше - аж 3806 авто.
Секреты топливных карточек: рейтинг программ лояльности украинских АЗС У всех крупных АЗС-сетей Украины сегодня действуют собственные программы лояльности. В напряженной борьбе за клиентов они постоянно придумывают новые акции, бонусы и привилегии.
Шесть гениальных идей, которые изменят движение в городе От автомобилей, которые общаются друг с другом, до дорог, которые заряжают ваш электрический автомобиль в движении - новые технологии в скором будущем изменят привычный ритм вождения в городах.
Автоклассика: 5 редких и необычных масл-каров, о которых вы никогда не слышали Спрос и предложение - это та вещь, которая влияет на стоимость автомобиля, о котором вы мечтали. По статистике, есть очень большая вероятность того, что те автомобили, которые вам нравятся, это именно те, за которыми охотятся все ценители масл-каров.
В отпуск на авто: как сэкономить на топливе? Если вы собрались путешествовать на автомобиле, ощутимой статьей расходов могут стать расходы на топливо. Мы расскажем вам, как можно снизить затраты на заправку автомобиля, когда вы едете в отпуск.
Самые крутые суперкары на службе в полиции Похоже, что экономить на полицейских авто в некоторых странах никто не собирается. Если «у нас» полиция пересела с УАЗиков на Приусы, то «у них» - на Роллс-Ройсы и Бугатти. Предлагаем подборку самых невероятных суперкаров на службе в полиции.
15 гаджетов, которые могут пригодиться каждому автомобилисту Современным водителям доступна масса хитроумных устройств, которые решают связанные с автомобилем проблемы. Мы собрали как хорошо знакомые, так и не особо распространённые гаджеты, которые сделают жизнь любого автовладельца проще.
Как это работает: эргономика автомобиля Дизайн интерьера в авто - это не только о стиле, это также об удобстве управления и комфорте для всех внутри.
8 распространенных ошибок при покупке первой машины При покупке первой машины ошибаются практически все. Какие промахи самые распространённые? Читайте, и узнаете.
Как ухаживать за ремнями безопасности То, что пристегиваться в автомобиле обязательно, ни для кого не секрет. Но за ремнями нужно правильно ухаживать, чтобы сохранить их функциональность.

Больше новостей