Не довчилися. Чому патрульна поліція здає “пріуси” на металобрухт

27.07.2018 г. в 19:55, nv.ua

Кожна п'ята автівка з наявних у патрульної поліції у неробочому стані, свідчить звіт Розрахункової палати України. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

У документі Результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених на забезпечення діяльності підрозділів, установ та закладів Нацполіції зазначається, що кількість поліцейських патрулів зменшується через неробочі автомобілі. У деяких областних управліннях половина автопарку несправна.

Автомобілі патрульних

За даними Розрахункової палати, Патрульна поліція має в наявності 1876 автомобілів. Переважну більшість із них складають гібридні машини марки Toyota Prius - 1196 одиниць. У відомстві зазначають, що під час аудиту МВС України кожна п'ята автівка не експлуатувалася.

313 одиниць списані внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, 79 одиниць - через технічну несправність. Підкреслюється, що в окремих підрозділах патрульної поліції технічно несправна майже половина наявних автомобілів.

Зокрема, в управлінні патрульної поліції у Львівській області з 92 автомобілів у неробочому стані - 47 автівок. В управлінні патрульної поліції у Києві із наявних 300 автомобілів у неробочому стані перебуває - 105, з яких 95 пошкоджено унаслідок автомобільної аварії.

100 годин підготовки

Часті аварії за участі патрульних відбуваються через те, що у останніх було мало підготовки по водінню, пояснив співзасновник Управління боротьби з організованою злочинністю, полковник міліції Валерій Кур.

За його словами, 100 годин підготовки повинні бути мінімальними для поліцейського. Незважаючи на це, більшість правоохоронців підвищили свої навички, додав Кур.

“Я їх жорстко критикую. Але чесно зізнатися, це хлопчики та дівчатка, які прийшли з вулиці. Вони абсолютно не володіють навичками. Їм не додали 90% навичок - дали тільки 10%. Зараз ці 10% починають давати, навчають. Знову ж, за рахунок чого, де взяти ресурс. Вони не доотримують ці 100 годин”, - зауважив Кур.

Ремонт несправних автомобілів

Експерт центру політико-правових реформ, юрист Олександр Банчук зазначив, що у державному бюджеті України вже закладено фінансування на ремонт несправних автомобілів Міністерства внутрішніх справ.

Також у новоствореній Академії патрульної поліції України ввели додаткові години водіння авто та години екстримального водіння, додав Банчук.

“У 2015 році був дещо скорочений варіант підготовки патрульних. Це вилилося у такі проблеми. Це ж не звичайне водіння, а переслідування порушників. Якщо аналізувати ці аварії, то я не був би занадто критичним до кількості транспортних засобів, які були пошкоджені”, - зазначив експерт.

Раніше заступник голови Національної поліції В'ячеслав Аброськін заявив, що через часті дорожньо-транспортні пригоди поліція на 10% збільшить кількість патрулів. За даними Міністерства внутрішніх справ, протягом 2016-2017 років з лав патрульної поліції звільнилось близько 1900 співробітників, з яких 643 - на першому році служби.

Интересные автостатьи

Колекционер из Австрии собрал 114 уникальных VW Golf Из 30 миллионов VW Golf, проданных с 1970-х годов, 114 авто принадлежат только одному человеку. Самая продаваемая модель Volkswagen стала больше, чем просто автомобилем для Йозефа Джузы из Австрии.
Купить машину или ездить на такси: что выгоднее для вас Чтобы ответить на этот вопрос, нам нужно сравнить стоимость 1 км поездки на такси и на собственном автомобиле.
Четырехцветный VW Golf - не "самопал", а редчайший серийный автомобиль Да-да, на фото именно серийный автомобиль. Таких Гольфов третьей серии было выпущено всего 264 экземпляра, а Polo III в такой расцветке выпустили уже гораздо больше - аж 3806 авто.
Секреты топливных карточек: рейтинг программ лояльности украинских АЗС У всех крупных АЗС-сетей Украины сегодня действуют собственные программы лояльности. В напряженной борьбе за клиентов они постоянно придумывают новые акции, бонусы и привилегии.
Шесть гениальных идей, которые изменят движение в городе От автомобилей, которые общаются друг с другом, до дорог, которые заряжают ваш электрический автомобиль в движении - новые технологии в скором будущем изменят привычный ритм вождения в городах.
Автоклассика: 5 редких и необычных масл-каров, о которых вы никогда не слышали Спрос и предложение - это та вещь, которая влияет на стоимость автомобиля, о котором вы мечтали. По статистике, есть очень большая вероятность того, что те автомобили, которые вам нравятся, это именно те, за которыми охотятся все ценители масл-каров.
В отпуск на авто: как сэкономить на топливе? Если вы собрались путешествовать на автомобиле, ощутимой статьей расходов могут стать расходы на топливо. Мы расскажем вам, как можно снизить затраты на заправку автомобиля, когда вы едете в отпуск.
Самые крутые суперкары на службе в полиции Похоже, что экономить на полицейских авто в некоторых странах никто не собирается. Если «у нас» полиция пересела с УАЗиков на Приусы, то «у них» - на Роллс-Ройсы и Бугатти. Предлагаем подборку самых невероятных суперкаров на службе в полиции.
15 гаджетов, которые могут пригодиться каждому автомобилисту Современным водителям доступна масса хитроумных устройств, которые решают связанные с автомобилем проблемы. Мы собрали как хорошо знакомые, так и не особо распространённые гаджеты, которые сделают жизнь любого автовладельца проще.
Как это работает: эргономика автомобиля Дизайн интерьера в авто - это не только о стиле, это также об удобстве управления и комфорте для всех внутри.
8 распространенных ошибок при покупке первой машины При покупке первой машины ошибаются практически все. Какие промахи самые распространённые? Читайте, и узнаете.
Как ухаживать за ремнями безопасности То, что пристегиваться в автомобиле обязательно, ни для кого не секрет. Но за ремнями нужно правильно ухаживать, чтобы сохранить их функциональность.

Больше новостей