Депутати знайшли спосіб вирішити проблему «євроблях»

07.08.2018 г. в 09:38, pershij.com.ua

Запропоновано затвердити розмір платежів при розмитненні вживаного автомобіля з іноземною реєстрацією не більше 10 відсотків від його вартості.

З такою ініціативою виступили депутати Закарпатської облради, повідомляє Перший.

Враховуючи численні звернення представників громадськості краю, обласна рада під час роботи першого пленарного засідання 12 сесії ухвалила рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо недопущення прийняття законопроектів, якими регулюється розмитнення автомобілів з європейськими номерами» та скерувала його до Президента України, Верховної Ради України , народним депутатам України від Закарпатської області та обласним радам України. У документі наголошується: «За даними митниці на 1 травня поточного року кількість машин з іноземною реєстрацією, які з початку 2016 року були ввезені в Україну, становить трохи більше 2 мільйонів. В Україні досі залишаються 351,228 тисяч авто. З них 124,519 тисяч вже порушили термін перебування. Закарпатська обласна рада упродовж останніх чотирьох років підтримала низку звернень до вищих органів державної влади з приводу необхідності внесення змін до чинного законодавства України з метою лібералізації режиму тимчасового ввезення автомобілів. Наразі суспільство знову стурбоване прийняттям Верховною Радою України у першому читанні законопроектів №8487 і №8488, якими законодавець задекларував зниження акцизу при розмитненні автомобілів та посилення відповідальності за використання нерозмитнених авто». Далі сказано, що згідно із законопроектом №8487 планується ввести нову модель оподаткування акцизним податком легкових моторних транспортних засобів. Зокрема, у запропонованій системі повинна відбутися зміна оподаткування одиниці об’єму двигуна транспортного засобу на оподаткування одиниці легкового транспортного засобу. Так, за основу буде братися базова ставка в 50 євро для машин на бензиновому двигуні і 75 євро для машин на дизельному двигуні. Для розрахунку акцизу, цю суму потрібно буде помножити на кількість років із року, наступного після виробництва машини і на коефіцієнт об’єму двигуна (об’єм двигуна в кубічних сантиметрах, розділений на 1000). Проте, крім акцизу, у вартість розмитнення авто також входять ще три платежі: ПДВ (20% від вартості), ввізне мито (10%) і збір до Пенсійного фонду (3-5% від вартості).

Що стосується законопроекту №8488, то він вводить обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення, а також посилюється відповідальність за порушення митних правил. Особа, яка ввезла в Україну автомобіль у режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування або розпорядження іншим особам або розукомплектувати його. Також буде заборонено використання такої машини у підприємницькій діяльності або для отримання доходу, наприклад, для роботи в таксі. За порушення встановлених правил передбачений штраф – 34 тис грн. Крім нині чинного штрафу в розмірі 8,5 тис. грн за порушення терміну більш ніж на десять діб, пропонується ввести санкцію за порушення терміну від 20 до 30 діб – 85 тис. грн, більше 30 діб (а також за втрату або розукомплектацію транспортного засобу) – 170 тис. грн або конфіскацію авто за рішенням суду. «У разі ухвалення законопроектів у нинішньому вигляді, громадяни, які користуються авто з єврономерами, матимуть 180 днів з дати впровадження нововведень для реєстрації транспортного засобу за українським законодавством. Якщо ж хтось не встигне – буде оштрафований за порушення митних правил. Таким чином, легалізація старого авто навіть за новими правилами для пересічного українця залишається дорогим задоволенням. Значно ускладнює легалізацію таких авто і та обставина, що більшість громадян, які користуються такими транспортними засобами, не є їхніми власниками. Фактично вони належать іноземцям. Отже, якщо закони набудуть чинності, цілком можливо, що більшість власників авто з єврономерами, а це мільйони людей, будуть змушені розібрати свої машини та здати на металобрухт. З огляду на зазначене, з метою зняття соціальної напруги, що набуває непередбачуваних проявів (нові акції протестів, невдоволення людей тощо), Закарпатська обласна рада пропонує розв’язати проблему щодо розмитнення таких автомобілів наступним чином: встановити, що розмір платежів при розмитненні вживаного автомобіля з іноземною реєстрацією не перевищуватиме 10 відсотків від його вартості із запровадженням обов’язкового технічного огляду такого авто» , – наголошується у Зверненні.

Интересные автостатьи

Колекционер из Австрии собрал 114 уникальных VW Golf Из 30 миллионов VW Golf, проданных с 1970-х годов, 114 авто принадлежат только одному человеку. Самая продаваемая модель Volkswagen стала больше, чем просто автомобилем для Йозефа Джузы из Австрии.
Купить машину или ездить на такси: что выгоднее для вас Чтобы ответить на этот вопрос, нам нужно сравнить стоимость 1 км поездки на такси и на собственном автомобиле.
Четырехцветный VW Golf - не "самопал", а редчайший серийный автомобиль Да-да, на фото именно серийный автомобиль. Таких Гольфов третьей серии было выпущено всего 264 экземпляра, а Polo III в такой расцветке выпустили уже гораздо больше - аж 3806 авто.
Секреты топливных карточек: рейтинг программ лояльности украинских АЗС У всех крупных АЗС-сетей Украины сегодня действуют собственные программы лояльности. В напряженной борьбе за клиентов они постоянно придумывают новые акции, бонусы и привилегии.
Шесть гениальных идей, которые изменят движение в городе От автомобилей, которые общаются друг с другом, до дорог, которые заряжают ваш электрический автомобиль в движении - новые технологии в скором будущем изменят привычный ритм вождения в городах.
Автоклассика: 5 редких и необычных масл-каров, о которых вы никогда не слышали Спрос и предложение - это та вещь, которая влияет на стоимость автомобиля, о котором вы мечтали. По статистике, есть очень большая вероятность того, что те автомобили, которые вам нравятся, это именно те, за которыми охотятся все ценители масл-каров.
В отпуск на авто: как сэкономить на топливе? Если вы собрались путешествовать на автомобиле, ощутимой статьей расходов могут стать расходы на топливо. Мы расскажем вам, как можно снизить затраты на заправку автомобиля, когда вы едете в отпуск.
Самые крутые суперкары на службе в полиции Похоже, что экономить на полицейских авто в некоторых странах никто не собирается. Если «у нас» полиция пересела с УАЗиков на Приусы, то «у них» - на Роллс-Ройсы и Бугатти. Предлагаем подборку самых невероятных суперкаров на службе в полиции.
15 гаджетов, которые могут пригодиться каждому автомобилисту Современным водителям доступна масса хитроумных устройств, которые решают связанные с автомобилем проблемы. Мы собрали как хорошо знакомые, так и не особо распространённые гаджеты, которые сделают жизнь любого автовладельца проще.
Как это работает: эргономика автомобиля Дизайн интерьера в авто - это не только о стиле, это также об удобстве управления и комфорте для всех внутри.
8 распространенных ошибок при покупке первой машины При покупке первой машины ошибаются практически все. Какие промахи самые распространённые? Читайте, и узнаете.
Как ухаживать за ремнями безопасности То, что пристегиваться в автомобиле обязательно, ни для кого не секрет. Но за ремнями нужно правильно ухаживать, чтобы сохранить их функциональность.

Больше новостей