Екс-заступник голови ДФС: На додачу до «євроблях» з’явились ще й автомобілі з американською реєстрацією

08.08.2018 г. в 13:32, zik.ua

Щоб знищити контрабанду на кордоні, перш за все, потрібна політична воля. Адже українська митниця може працювати за прикладом Німеччини та інших країн Європи. Для цього потрібно синхронізувати інформацію в митній декларації з даними касового чека.

Про це сказав екс-заступник голови Державної фіскальної служби України (у 2015 році) Костянтин Лікарчук.

«Щодня я помічаю один-два автомобілі з американською реєстрацією. Вони з’явилися на додачу до європейської. До слова, начальника волинської митниці призначили керувати митним напрямом у ДФС. Тобто він в області так накерував і напустив «євроблях», що це вирішили розповсюдити. Чоловік пішов на підвищення», – каже експерт.

До того ж Костянтин Лікарчук заявив, що знає, як побороти контрабанду на митниці.

«Синхронізація інформації в митній декларації з даними касового чека вирішила б ситуацію. І не буде контрабанди. Так воно працює в Німеччині і більшості європейських країн», – каже Костянтин Лікарчук.

Колишній заступник голови ДФС звернув увагу на те, що на хвилі розмов про контрабанду часто забувають про війну.

«Цікаво з’ясувати, якою є контрабанда на так званій лінії розмежування. Бо податкова міліція, що там стоїть, мені здається дуже дивною. Пан Білан, який її очолює в структурі ДФС, дуже тихенько сидить, а це щось віщує», – припускає Костянтин Лікарчук.

Крім того він пояснює, як корупції на кордоні вдалося пустити своє коріння. Експерт нагадує, що свого часу колишній міністр Олександр Клименко об’єднав податкову й митницю.

«У нього був якийсь звіт від когось із аудиторів «великої четвірки», які порадили, що це добра справа, мовляв, так зробили у Великій Британії. Та для чого в Україні об’єднали дві структури? Аби в одних руках звести податкові майданчики і контролювати рух грошей як на кордоні, так і в середині держави. З точки зори логіки – непогано, але ціль була – наживатись», – розповідає експерт.

Костянтин Лікарчук додає: після того, як усі люди Януковича, у тому числі і Клименко, втекли, у 2014 році виникла постанова про роз’єднання податкової та митної служб.

«Пан Яценюк цього не виконав, створив замість Міністерства доходів і зборів – Державну фіскальну службу. Один з основних лобістів структури був політик маленької фракції. Він запевнив, що знає, як працювати з ДФС. Далі ми побачили, що Білоуса замінив Насіров. Вони разом працювали в компанії «Ренесанс капітал», підпорядковувалися один одному. Що змінилося? Майже нічого. Я впевнений, що все – театр, аби імітувати бурхливу діяльність», – розповідає експерт.

Тож він вважає, що ДФС необхідно ліквідувати і створити натомість податкову митницю.

«Треба заново організувати конкурси, автоматизувати роботу і провести аналітичну роботу. Тому що десь прем’єра вводять в оману. Він виходить і повторює неправдиві цифри, мовляв, у нас мільйонні надходження до бюджету завдяки боротьбі уряду проти контрабанди. Хто його підставляє? Люди з ДФС. Вони показують динаміку, якої нема. От хто перед виборами буде щось міняти?» – додає Костянтин Лікарчук.

Интересные автостатьи

Колекционер из Австрии собрал 114 уникальных VW Golf Из 30 миллионов VW Golf, проданных с 1970-х годов, 114 авто принадлежат только одному человеку. Самая продаваемая модель Volkswagen стала больше, чем просто автомобилем для Йозефа Джузы из Австрии.
Купить машину или ездить на такси: что выгоднее для вас Чтобы ответить на этот вопрос, нам нужно сравнить стоимость 1 км поездки на такси и на собственном автомобиле.
Четырехцветный VW Golf - не "самопал", а редчайший серийный автомобиль Да-да, на фото именно серийный автомобиль. Таких Гольфов третьей серии было выпущено всего 264 экземпляра, а Polo III в такой расцветке выпустили уже гораздо больше - аж 3806 авто.
Секреты топливных карточек: рейтинг программ лояльности украинских АЗС У всех крупных АЗС-сетей Украины сегодня действуют собственные программы лояльности. В напряженной борьбе за клиентов они постоянно придумывают новые акции, бонусы и привилегии.
Шесть гениальных идей, которые изменят движение в городе От автомобилей, которые общаются друг с другом, до дорог, которые заряжают ваш электрический автомобиль в движении - новые технологии в скором будущем изменят привычный ритм вождения в городах.
Автоклассика: 5 редких и необычных масл-каров, о которых вы никогда не слышали Спрос и предложение - это та вещь, которая влияет на стоимость автомобиля, о котором вы мечтали. По статистике, есть очень большая вероятность того, что те автомобили, которые вам нравятся, это именно те, за которыми охотятся все ценители масл-каров.
В отпуск на авто: как сэкономить на топливе? Если вы собрались путешествовать на автомобиле, ощутимой статьей расходов могут стать расходы на топливо. Мы расскажем вам, как можно снизить затраты на заправку автомобиля, когда вы едете в отпуск.
Самые крутые суперкары на службе в полиции Похоже, что экономить на полицейских авто в некоторых странах никто не собирается. Если «у нас» полиция пересела с УАЗиков на Приусы, то «у них» - на Роллс-Ройсы и Бугатти. Предлагаем подборку самых невероятных суперкаров на службе в полиции.
15 гаджетов, которые могут пригодиться каждому автомобилисту Современным водителям доступна масса хитроумных устройств, которые решают связанные с автомобилем проблемы. Мы собрали как хорошо знакомые, так и не особо распространённые гаджеты, которые сделают жизнь любого автовладельца проще.
Как это работает: эргономика автомобиля Дизайн интерьера в авто - это не только о стиле, это также об удобстве управления и комфорте для всех внутри.
8 распространенных ошибок при покупке первой машины При покупке первой машины ошибаются практически все. Какие промахи самые распространённые? Читайте, и узнаете.
Как ухаживать за ремнями безопасности То, что пристегиваться в автомобиле обязательно, ни для кого не секрет. Но за ремнями нужно правильно ухаживать, чтобы сохранить их функциональность.

Больше новостей