Автоматизовані паркінги. Скільки державі коштуватиме одне паркомісце

09.08.2018 г. в 18:37, nv.ua

Автоматизований та роботизований тип парковки дозволяє збільшити її ємність

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, які дозволять будівництво автоматизованих автостоянок, повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

За його словами, автоматизовані стоянки потребують менше простору та економлять час водіїв. Нові технології дозволяють ставити автоматизовані парковки там, де це раніше було складно технічно, сказав Парцхаладзе. Автоматизовані паркінги матимуть декілька рівнів. Заступник міністра наголосив, що підземні паркінги обмежені до 9 поверхів, а наземні можна не обмежувати.

Затвердити нові будівельні норми міністерство планує до кінця цього року, додав Парцхаладзе. Будувати автоматизовані паркінги зможуть як муніципальні, так і приватні компанії.

Перші автоматизовані паркінги з’явилися ще на початку 20 століття у Франції. У США автоматизовані системи почали будувати у 40-50-ті роки. В Європі - у 70-80-ті роки.

Про особливості автоматизованих паркінгів у різних країнах світу

У Німеччині один з найбільш відомих автоматичних паркінгів знаходиться у місті Вольфсбург. Дві 20-поверхові вежі розташовані поблизу дистрибуційного центру Volkswagen. До 50 м заввишки, вони здатні розмістити до 400 автомобілів. Автоматизовані ліфти підіймають машини зі швидкістю 2 м/с. В аеропорту Дюсельдорфа робот на ім'я Рей переміщує машини у найбільш оптимальне місце. Це дозволяє збільшити ємність парковки.

У Великій Британії найбільш автоматизований паркінг - сад Porshe, який працює з 2008 року. Відкрити напівпідземний гараж можна за допомогою пульту дистанційного керування. За 30 секунд гараж здатен прийняти авто. Існують і двомісні паркінги. Кожна платформа здатна витримати автомобілі вагою до 3 тон. Японія відома своїми карусельними парковками.

Найбільш розповсюджений - вертикальний тип, в якому автомобілі переміщуються один за одним по вертикалі, економлячи простір. У великих містах США також популярні багаторівневі автоматичні паркінги - це металеві або бетонні конструкції від 2 і більше рівнів. Всередині автомобіль переміщується з вимкненим двигуном без присутності людини. Паркування і видача відбувається без присутності людини.

Багаторівневі та роботизовані

Автоматизовані паркінги умовно можна розділити на три групи. Найпростіші - ліфти-підйомники. З одного машиномісця вони дозволяють робити два-три машиномісця, мають два-три рівня, розповів директор компанії Паркматік, яка вже десять років займається автоматизованими паркінгами, Юрій Пшеничний.

Ще один тип - багаторівневі автоматичні паркінги. І третій тип - роботизовані автоматичні паркінги. В містах України для загального користування поки немає автоматизованих паркінгів, але деякі компанії вже замовляли проекти, розповів Пшеничний. Вартість будівництва залежатиме від кількості паркомісць. Експерт розповів, скільки коштуватиме будівництво одного паркомісця для різних типів паркінгів.

“На звичайних підйомниках ціна будівництва за місце - 4-5 тис. доларів. Механічні паркінги - від 8-9 тис. доларів до 12 тис. Повністю автоматизовані паркінги - 12-13 тис. доларів”, - зазначив Пшеничний.

Українські водії наврядчи одразу будуть готові залишати машини в автоматичних паркінгах, адже і зараз не всі користуються платними парковками, де година коштує 10 грн., сказав автомобільний експерт Євгеній Муджирі. Вирішальним для водія є і час, який йде на те, щоб дістатися припаркованого авто. Не зрозуміло також, як діяти і куди звертатися, якщо з автомобілем щось станеться на парковці.

Водночас будувати автоматизовані парковки в Україні будуть компанії, які мають досвід в різних країнах, певен експерт. Але і коштуватиме автоматичний паркінг за прогнозом Муджирі щонайменше 50 грн. на годину.

Згідно із запропонованими змінами у ДБН, автоматизовані гаражі можна пристроювати до будинків за умови їх відокремлення протипожежною стіною 1 типу.

Интересные автостатьи

Колекционер из Австрии собрал 114 уникальных VW Golf Из 30 миллионов VW Golf, проданных с 1970-х годов, 114 авто принадлежат только одному человеку. Самая продаваемая модель Volkswagen стала больше, чем просто автомобилем для Йозефа Джузы из Австрии.
Купить машину или ездить на такси: что выгоднее для вас Чтобы ответить на этот вопрос, нам нужно сравнить стоимость 1 км поездки на такси и на собственном автомобиле.
Четырехцветный VW Golf - не "самопал", а редчайший серийный автомобиль Да-да, на фото именно серийный автомобиль. Таких Гольфов третьей серии было выпущено всего 264 экземпляра, а Polo III в такой расцветке выпустили уже гораздо больше - аж 3806 авто.
Секреты топливных карточек: рейтинг программ лояльности украинских АЗС У всех крупных АЗС-сетей Украины сегодня действуют собственные программы лояльности. В напряженной борьбе за клиентов они постоянно придумывают новые акции, бонусы и привилегии.
Шесть гениальных идей, которые изменят движение в городе От автомобилей, которые общаются друг с другом, до дорог, которые заряжают ваш электрический автомобиль в движении - новые технологии в скором будущем изменят привычный ритм вождения в городах.
Автоклассика: 5 редких и необычных масл-каров, о которых вы никогда не слышали Спрос и предложение - это та вещь, которая влияет на стоимость автомобиля, о котором вы мечтали. По статистике, есть очень большая вероятность того, что те автомобили, которые вам нравятся, это именно те, за которыми охотятся все ценители масл-каров.
В отпуск на авто: как сэкономить на топливе? Если вы собрались путешествовать на автомобиле, ощутимой статьей расходов могут стать расходы на топливо. Мы расскажем вам, как можно снизить затраты на заправку автомобиля, когда вы едете в отпуск.
Самые крутые суперкары на службе в полиции Похоже, что экономить на полицейских авто в некоторых странах никто не собирается. Если «у нас» полиция пересела с УАЗиков на Приусы, то «у них» - на Роллс-Ройсы и Бугатти. Предлагаем подборку самых невероятных суперкаров на службе в полиции.
15 гаджетов, которые могут пригодиться каждому автомобилисту Современным водителям доступна масса хитроумных устройств, которые решают связанные с автомобилем проблемы. Мы собрали как хорошо знакомые, так и не особо распространённые гаджеты, которые сделают жизнь любого автовладельца проще.
Как это работает: эргономика автомобиля Дизайн интерьера в авто - это не только о стиле, это также об удобстве управления и комфорте для всех внутри.
8 распространенных ошибок при покупке первой машины При покупке первой машины ошибаются практически все. Какие промахи самые распространённые? Читайте, и узнаете.
Как ухаживать за ремнями безопасности То, что пристегиваться в автомобиле обязательно, ни для кого не секрет. Но за ремнями нужно правильно ухаживать, чтобы сохранить их функциональность.

Больше новостей