Суди стають на бік власників авто на еврономерах

12.08.2018 г. в 10:20, zik.ua

В діях водія-українця, який використовував транспортний засіб, ввезений в режимі «тимчасового ввезення», відсутній склад адміністративного правопорушення.

Такі висновки зроблено українськими судами в рішеннях, винесених у липні цього року, повідомляє Дорожній Адвокат у Facebook.

За останні роки значно збільшилася кількість громадян, які використовують в Україні транспортні засоби з іноземною реєстрацією.

Зазначені транспортні засоби ввозяться громадянами України у митному режимі «транзиту», а іноземцями у митному режимі «тимчасового ввезення» з подальшою передачею їх у користування громадянам України.

Перевищення встановлених Митним кодексом України строків транзиту та тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування, що перебувають під митним контролем, є порушенням митних правил та тягнуть за собою адміністративну відповідальність у вигляді попереджень та штрафів.

Крім того, Митним кодексом встановлена заборона на використання таких транспортних засобів для цілей підприємницької діяльності в Україні, на їх розкомплектування чи передачу у володіння, користування або розпорядження іншим особам.

Проте, у березні 2015 року Конституційний Суд України (Рішення від 31 березня 2015 року у Справі № 1- 4/2015 щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 469 Митного кодексу України) встановив, що КОРИСТУВАННЯ АБО РОЗПОРЯДЖЕННЯ ТРАНСПОРТНИМИ ЗАСОБАМИ ОСОБИСТОГО КОРИСТУВАННЯ, ЯКІ ПОМІЩЕНІ В МИТНИЙ РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО ВВЕЗЕННЯ НА МИТНУ ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ, НЕ Є АДМІНІСТРАТИВНИМ ПРАВОПОРУШЕННЯМ, передбаченим у частині другій статті 469 Кодексу.

Ініціатор законопроекту №8488 із невиправданими штрафами до «євробляхарів», народний депутат Н. Южаніна офіційно визнала, що «Таке рішення позбавило митницю важелів впливу на громадян-порушників, що призвело до значного збільшення кількості транспортних засобів особистого користування з іноземною реєстрацією, що перебувають в Україні з порушенням митних правил і використовуються з порушенням митного законодавства».

Через це кількість автомобілів, які перебувають на митній території України з порушенням митних правил постійно зростає. Протягом останніх 3-х років кількість ввезених транспортних засобів з іноземною реєстрацією склала більш як 2 мільйони (з них в митному режимі транзиту понад 400 тисяч та в митному режимі тимчасового ввезення понад 1,6 мільйони). Понад 300 тисяч автомобілів дотепер не вивезені за межі митної території України.

В цей же час суди продовжують скасовувати накладені митницею штрафи.

Зокрема, 03 липня 2018 року Малиновський районний суд м. Одеси, розглянувши матеріали справи по використанню громадянином України тимчасово ввезеного транспортного засобу, зробив висновок що громадянин України «не є декларантом відповідного транспортного засобу та особою, відповідальною за дотримання режиму тимчасового ввезення, а також не є платником митних платежів при його ввезенні на територію України на вказаних умовах, в діях особи не може бути мети ухилення від сплати митних платежів та складу відповідного правопорушення».

Такої ж позиції дотримався Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області, який у рішенні від 06 липня 2018 року у подібній справі, зробив висновок, що громадянин України «не є суб’єктом адміністративної відповідальності за порушення передбачені ст. 485 МК України».

За наслідками розгляду справ суди визнали постанови митниці незаконними та скасували накладені на водіїв-українців штрафи.

Интересные автостатьи

Колекционер из Австрии собрал 114 уникальных VW Golf Из 30 миллионов VW Golf, проданных с 1970-х годов, 114 авто принадлежат только одному человеку. Самая продаваемая модель Volkswagen стала больше, чем просто автомобилем для Йозефа Джузы из Австрии.
Купить машину или ездить на такси: что выгоднее для вас Чтобы ответить на этот вопрос, нам нужно сравнить стоимость 1 км поездки на такси и на собственном автомобиле.
Четырехцветный VW Golf - не "самопал", а редчайший серийный автомобиль Да-да, на фото именно серийный автомобиль. Таких Гольфов третьей серии было выпущено всего 264 экземпляра, а Polo III в такой расцветке выпустили уже гораздо больше - аж 3806 авто.
Секреты топливных карточек: рейтинг программ лояльности украинских АЗС У всех крупных АЗС-сетей Украины сегодня действуют собственные программы лояльности. В напряженной борьбе за клиентов они постоянно придумывают новые акции, бонусы и привилегии.
Шесть гениальных идей, которые изменят движение в городе От автомобилей, которые общаются друг с другом, до дорог, которые заряжают ваш электрический автомобиль в движении - новые технологии в скором будущем изменят привычный ритм вождения в городах.
Автоклассика: 5 редких и необычных масл-каров, о которых вы никогда не слышали Спрос и предложение - это та вещь, которая влияет на стоимость автомобиля, о котором вы мечтали. По статистике, есть очень большая вероятность того, что те автомобили, которые вам нравятся, это именно те, за которыми охотятся все ценители масл-каров.
В отпуск на авто: как сэкономить на топливе? Если вы собрались путешествовать на автомобиле, ощутимой статьей расходов могут стать расходы на топливо. Мы расскажем вам, как можно снизить затраты на заправку автомобиля, когда вы едете в отпуск.
Самые крутые суперкары на службе в полиции Похоже, что экономить на полицейских авто в некоторых странах никто не собирается. Если «у нас» полиция пересела с УАЗиков на Приусы, то «у них» - на Роллс-Ройсы и Бугатти. Предлагаем подборку самых невероятных суперкаров на службе в полиции.
15 гаджетов, которые могут пригодиться каждому автомобилисту Современным водителям доступна масса хитроумных устройств, которые решают связанные с автомобилем проблемы. Мы собрали как хорошо знакомые, так и не особо распространённые гаджеты, которые сделают жизнь любого автовладельца проще.
Как это работает: эргономика автомобиля Дизайн интерьера в авто - это не только о стиле, это также об удобстве управления и комфорте для всех внутри.
8 распространенных ошибок при покупке первой машины При покупке первой машины ошибаются практически все. Какие промахи самые распространённые? Читайте, и узнаете.
Как ухаживать за ремнями безопасности То, что пристегиваться в автомобиле обязательно, ни для кого не секрет. Но за ремнями нужно правильно ухаживать, чтобы сохранить их функциональность.

Больше новостей