Індекс бензину 2022: скільки літрів бензину можна купити за середню зарплату

Індекс бензину 2022: скільки літрів бензину можна купити за середню зарплату

16.07.2022 р. в 12:23, «AvtoVod»

Аналітики Picodi вивчили динаміку цін на бензин в Європі та світі в I півріччі 2022 року і підрахували скільки літрів бензину можна купити на середньостатистичну українську зарплату.

Подорожчання бензину в два рази

У першому півріччі 2022 року в більшості країн нашого регіону зафіксовано рекордне зростання цін на пальне. Антилідером стала Туреччина, де бензин подорожчав на 100%.

В червні середня вартість бензину в Україні склала 50,61 грн. Ця сума є на 63,3% вища, ніж у січні 2022 року, коли за 1 літр треба було заплатити 31 ₴. Різке підвищення цін відчули також водії Молдови (+53%) та Угорщини (+47,1%).

На Мальті ціна бензину залишалася стабільною протягом усього I півріччя. Натомість Казахстан став єдиної країною в Європі (частково), де бензин трохи подешевшав (−0,7%).

Індекс бензину 2022

Найдорожче заправляються водії Норвегії (2,71 $/літр), Фінляндії (2,67 $/літр) і Данії (2,62 $/літр). У перерахунку на долари ціна на бензин в Україні є однією з найнижчих в Європі — 38 місце з 43 обраних країн і 1,71 $ за літр. Низькі ціни на заправках тішать теж мешканців Казахстану (0,47 $/л).

Цього року ми перевірили ще й співвідношення вартості бензину до середньостатистичної заробітної плати.

(виберіть країну зі списку, що випадає, або за допомогою стрілок вліво – вправо < >)

Водії Швейцарії, Люксембургу та Данії на середню зарплату можуть заправити свої автомобілі найбільшою кількістю бензину: 2 455 л, 1 943 л і 1 502 л відповідно.

Згідно з останніми даними Укрдержстату, середньомісячна зарплата в Україні становить 14 577 ₴ (11 734 ₴ після сплати податків). Це означає, що за свою заробітну плату середньостатистичний українець може купити 232 літри бензину. У порівнянні з торішніми результатами  купівельна спроможність середньої української зарплати по відношенню до пального знизилася.

Так виглядав Індекс бензину в Україні за останні роки:

  • 2019 — 258 літрів;
  • 2020 — 345 літрів;
  • 2021 — 389 літрів;
  • 2022 — 232 літри.

Вартість бензину в світі: ціни зростають не скрізь

Наявність великих запасів сировини врятувала деякі країни від підвищення цін на пальне. Світова економічна ситуація ніяк не вплинула такі країни як Саудівська Аравія, Кувейт и Катар. У свою чергу уряди Колумбії, Еквадору і Казахстану вирішили заморозити або встановити верхню межу цін на пальне в країні.

(на карті світу наведіть мишкою на країну, що вас цікавить)

У червні 2022 року найдешевшу ціну на бензин зафіксовано в Алжирі (0,31 $/л), Кувейті (0,34 $/л) та Ірані (0,35 $/л). А найвищою ціною відзначився Гонконг — 3 $ за 1 літр бензину.

У світовому рейтингу співвідношення вартості бензину до середньої зарплати провідні позиції продовжують займати країни Перської затоки: Катар (5 968 літрів), Кувейт (5 578 літрів) і Саудівська Аравія (4 372 літрів).

Останнє місце рейтингу займає Куба, де за середню зарплату можна купити тільки 27 літрів бензину.

Методологія та джерела даних

Індекс бензину — це щорічний рейтинг співвідношення вартості бензину до середньої зарплати, який від 2019 року складають аналітики Picodi.

У цьому дослідженні використано останні дані про середню оплату праці розміщені на сайтах державних статистичних служб та відповідних міністерств. Для країн, офіційні органи яких не публікують такі дані, була використана статистика з сайту Numbeo.

Середня вартість бензину за перше півріччя 2022 року в 102 країнах була опублікована на сайті GlobalPetrolPrices.com та інших локальних сторінках. Різницю цін у червні в порівнянні з січнем розраховано в місцевій валюті. Для обчислення кількості літрів пального, яке можна купити на місячну зарплату, ми розділили середню заробітну плату нетто на середню ціну 1 літра бензину. Для конвертації валют використано середній курс Google Finance за червень 2022 року.

За матеріалами www.picodi.com.

Интересные автостатьи

Какие функции выполняет моторное масло, как его выбрать для своего авто Для длительной и бесперебойной работы двигателя современного автомобиля необходимо своевременно менять моторное масло. Оно выполняет несколько функций, обеспечивая стабильную работу силового агрегата, увеличивая его ресурс и продляя срок службы.
Добровольное автострахование: что предлагают украинские страховщики Несмотря на продолжительный коронакризис, украинский рынок КАСКО демонстрирует стабильный рост, что выражается в ежегодном увеличении общего объема страховых платежей на 15–25%. Страховщики стараются поддерживать эту тенденцию, предлагая клиентам «гибкие» продукты с полезными опциями, изменяемыми условиями и современными инструментами для дистанционного взаимодействия.
Как оформить страховой полис ОСАГО онлайн в 2021 году Как должно уже быть известно автомобилистам в 2021-м году, что еще с 7 февраля 2018 года все украинские страховые компании, которые оформляют ОСАГО, обязаны продавать электронные полисы в режиме онлайн.
AD-ская смесь – половина рынка «мочевины» Adblue в Украине признана некачественной Эксперты Института потребительских экспертиз впервые провели исследование «мочевины» для дизельных авто. Половина из проверенных образцов оказались за гранью требований стандартов, и это плохие новости как для автомобилистов и владельцев грузовых автопарков, так и для пешеходов и жителей городов.
Внедорожник Mitsubishi Pajero Sport: функциональность и комфорт Mitsubishi Pajero Sport идеально подходит для езды в городских условиях и по загородным трассам. Автомобиль без проблем преодолевает любое бездорожье, поэтому станет незаменимым помощником в любой ситуации на дорогах.
Ситуация на рынке: каждый третий украинец без авто планирует его приобрести Согласно опросу, проведенному на OLX Авто, автомобилистами являются две трети взрослых украинцев, из них 69% пользуются машиной каждый день.
Индекс бензина 2021: где самое выгодное соотношение цены на топливо к средней зарплате? Команда аналитиков Picodi.com проследила, как изменились цены на топливо в первой половине 2021 г. относительно прошлого года, и подсчитала, сколько литров бензина могут купить украинцы на среднестатистическую заработную плату.
Эксперты проверили дизельное топливо и получили шокирующие результаты Чехарда с госрегулированием цен на топливо, и в целом отсутствие контроля над качеством нефтепродуктов, привели к значительному ухудшению ситуации на рынке.
ІСЕ - что продают заправки вместо «девяносто пятого» бензина? В прошлом исследовании бензина А-92 на украинских АЗС эксперты Института потребительских экспертиз (ICE) обнаружили немалое количество нарушений.
Новый Jaguar E-Pace готов покорять дороги Украины Поклонники компании Ягуар давно ждали обновления компактного кроссовера E-Pace. Его собратья по платформе, Range Rover Evoque и Land Rover Discovery Sport, уже прошли рестайлинг, получив новые двигатели, салоны и системы подключения. А в 2021 году появилась обновленная версия самого роскошного британского кроссовера.
Что нам заливают в бак на АЗК? Эксперты впервые за четыре года провели экспертизу бензина А-92.
«Спиртовой» бензин – достойная альтернатива или обман? Эксперты проверили качество топлива с биокомпонентами.

Більше новин