Учасникам дорожнього руху можуть ускладнити життя

16.07.2018 р. в 19:00, ranok.ictv.ua

У середньому за день на українських дорогах трапляється понад півтисячі ДТП. Відповідальність за аварії здебільшого покладають на автомобілістів, але ми чомусь забуваємо, що учасниками дорожнього руху є не тільки водії, а й пішоходи та велосипедисти.

За 2017 рік патрульна поліція зафіксувала понад 162 тисячі ДТП, в яких загинуло 3,5 тисячі українців. Для порівняння – навіть на Донбасі загинуло менше людей. Офіційна статистика говорить: 800 аварій сталося з вини пішоходів. Проте автомобільні активісти впевнені: цифра не відповідає дійсності, адже пішоходів патрульні штрафують рідко.

Експерти вважають: відповідальність мають нести всі учасники дорожнього руху, без винятків. Та якщо водій відвідує автошколу та отримує водійські права, то які можливості дізнатися про правила дорожнього руху у велосипедистів, не кажучи вже про пішоходів. Колись ми вивчали їх у школі, проте чи хтось їх пам’ятає? Незважаючи на погану велоінфраструктуру в Україні, причиною ДТП часто стає саме незнання велосипедистами правил поведінки на дорогах або небажання їх виконувати.

«Із квітня по вересень в нас діє велошкола з безпеки руху в різних районах Києва, де наші велотренери абсолютно безкоштовно навчають всіх бажаючих практичним навичкам і теоретичним. Ще ми проводимо тест на знання ПДР і даємо велоправа. Звичайно, це несправжні права, це такий фейковий сертифікат», – розповідає член Асоціації велосипедистів Києва Дарина Пирогова.

А у Вінниці для навчання велосипедистів побудували майданчик з розміткою та знаками. Не тільки теоретично, а на практиці тут можна засвоїти правила, які допоможуть вижити у суворих дорожніх реаліях.

Останнім часом в Україні досить популярними стали так звані гіроскутери, борди, моноколеса, електросамокати тощо. Усі вони – теж учасники дорожнього руху. Вони розвивають швидкість до 25-30 кілометрів за годину, тому не зайвим буде заздалегідь підготуватися перед виїздом на дорогу.

Візьміть та раз і назавжди вивчіть правила дорожнього руху, незалежно від того – пішохід ви, велосипедист чи водій. Навчайте правилам своїх дітей змалечку! Дбайте про власну безпеку та безпеку оточуючих. Можливостей ознайомитися з дорожніми правилами наразі вдосталь – Інтернет, велошколи, освітні програми.

Интересные автостатьи

Індекс бензину 2022: скільки літрів бензину можна купити за середню зарплату Аналітики Picodi вивчили динаміку цін на бензин в Європі та світі в I півріччі 2022 року і підрахували скільки літрів бензину можна купити на середньостатистичну українську зарплату.
Какие функции выполняет моторное масло, как его выбрать для своего авто Для длительной и бесперебойной работы двигателя современного автомобиля необходимо своевременно менять моторное масло. Оно выполняет несколько функций, обеспечивая стабильную работу силового агрегата, увеличивая его ресурс и продляя срок службы.
Добровольное автострахование: что предлагают украинские страховщики Несмотря на продолжительный коронакризис, украинский рынок КАСКО демонстрирует стабильный рост, что выражается в ежегодном увеличении общего объема страховых платежей на 15–25%. Страховщики стараются поддерживать эту тенденцию, предлагая клиентам «гибкие» продукты с полезными опциями, изменяемыми условиями и современными инструментами для дистанционного взаимодействия.
Как оформить страховой полис ОСАГО онлайн в 2021 году Как должно уже быть известно автомобилистам в 2021-м году, что еще с 7 февраля 2018 года все украинские страховые компании, которые оформляют ОСАГО, обязаны продавать электронные полисы в режиме онлайн.
AD-ская смесь – половина рынка «мочевины» Adblue в Украине признана некачественной Эксперты Института потребительских экспертиз впервые провели исследование «мочевины» для дизельных авто. Половина из проверенных образцов оказались за гранью требований стандартов, и это плохие новости как для автомобилистов и владельцев грузовых автопарков, так и для пешеходов и жителей городов.
Внедорожник Mitsubishi Pajero Sport: функциональность и комфорт Mitsubishi Pajero Sport идеально подходит для езды в городских условиях и по загородным трассам. Автомобиль без проблем преодолевает любое бездорожье, поэтому станет незаменимым помощником в любой ситуации на дорогах.
Ситуация на рынке: каждый третий украинец без авто планирует его приобрести Согласно опросу, проведенному на OLX Авто, автомобилистами являются две трети взрослых украинцев, из них 69% пользуются машиной каждый день.
Индекс бензина 2021: где самое выгодное соотношение цены на топливо к средней зарплате? Команда аналитиков Picodi.com проследила, как изменились цены на топливо в первой половине 2021 г. относительно прошлого года, и подсчитала, сколько литров бензина могут купить украинцы на среднестатистическую заработную плату.
Эксперты проверили дизельное топливо и получили шокирующие результаты Чехарда с госрегулированием цен на топливо, и в целом отсутствие контроля над качеством нефтепродуктов, привели к значительному ухудшению ситуации на рынке.
ІСЕ - что продают заправки вместо «девяносто пятого» бензина? В прошлом исследовании бензина А-92 на украинских АЗС эксперты Института потребительских экспертиз (ICE) обнаружили немалое количество нарушений.
Новый Jaguar E-Pace готов покорять дороги Украины Поклонники компании Ягуар давно ждали обновления компактного кроссовера E-Pace. Его собратья по платформе, Range Rover Evoque и Land Rover Discovery Sport, уже прошли рестайлинг, получив новые двигатели, салоны и системы подключения. А в 2021 году появилась обновленная версия самого роскошного британского кроссовера.
Что нам заливают в бак на АЗК? Эксперты впервые за четыре года провели экспертизу бензина А-92.

Більше новин