Як вибрати шолом: типи, моделі, особливості

14.02.2020 г. в 11:06, «AvtoVod»

Шолом – це аксесуар, який потрібно купувати якщо не до покупки мотоцикла, то як мінімум в один день з цією подією. Як бути, якщо ви новачок в мотосвіті і ще не знаєте, який шолом вибрати? Детальну інформацію шукайте в нашій статті.

Вибираємо шолом по класу мотоцикла

Якщо ви придбали мотоцикл певного класу (ендуро, кросовий чи чоппер), то з вибором шолома проблем виникнути не повинно. Для таких байків є свої індивідуальні моделі. Для кросу та ендуро – з посиленим захистом, для чоппера чи кастома – в оригінальному відкритому стилі, який вже встигли прославити культові байкерські серіали.

А якщо ви надали перевагу класиці, стрітовим чи туристичним мотоциклам, то тут вже доведеться вибирати серед різноманітних типів та моделей на свій смак і ризик.

Типи шоломів

У виборі допоможе класифікація по типу та конструкції.

  1. Інтеграл. Повністю закритий шолом, з максимальним рівнем захисту. Він здебільшого має підйомне скло. Серед суттєвих недоліків цієї моделі – скарги пілотів на складнощі з провітрюванням. Хоча захист тут максимальний, у спеку в інтегралі буває доволі некомфортно. Найчастіше перевагу цій моделі надають пілоти спортбайків, стрітових, туристичних та тур-ендуро мотоциклів. Залежно від бренду та класу інтеграли можуть додатково комплектуватись Bluetooth-гарнітурою та додатковими клапанами для провітрювання.
  2. Модуляр або фліп-ап. З першого погляду нагадує інтеграл, однак відрізняється від нього тим, що має повністю підйомну передню частину. Відповідаючи найвищому рівню захисту, як і інтеграл, модуляр достатньо комфортний в користуванні і дозволяє пілоту навіть перекусити в дорозі, не знімаючи шолома. Ідеально підійде для пілотів туристичних, спортивних, дорожніх мотоциклів. Як і інтеграл, може бути укомплектований різними видами гарнітур.
  3. Кросовий та для ендуро – дуже схожі моделі, створені для максимального захисту пілота під час офф-роуд турів та мотокросу. По суті, зазначені моделі – це той же інтеграл, але зі зміщеною вираженою нижньою частиною для максимального захисту підборіддя та щелепи пілота.
  4. «3/4», напівлицьовик або шолом відкритого типу – хороша модель для туристичних та міських мотоциклів, каферейсерів, класиків та круізерів. Суттєвий недолік: він закриває тільки верхню частину голови, для підборіддя та щелепи захисту не дає. В конструкції, залежно від бренду, може бути візор чи захисні окуляри.
  5. Каска – предок усіх шоломів. По стилю ідеально підійде для чопперів та кастомів, однак надає мінімальних захист і при цьому має купу не дуже приємних нюансів, серед яких шум, комахи в вухах і не тільки. Потребує додаткових аксесуарів: окулярів для захисту очей, бафа, який прикриває нижню частину обличчя, шию і вуха.

Досвідчені користувачі мототехніки зазвичай мають у своєму арсеналі кілька різних моделей – індивідуальна підбірка росте разом із досвідом.

Як правильно вибрати шолом
При виборі зверніть увагу на такі моменти:

  • шолом повинен достатньо щільно триматись на голові, але при цьому не викликати ніякого дискомфорту, відчуття стиснення чи болю;
  • таке спеціальне головне вбрання не повинне бути надто важким. Його вага має бути комфортною як в руках, так і на голові;
  • будьте готові до того, що модель певної конструкції може вам не підійти в будь-якому із розмірів. В такому випадку краще надати перевагу іншому типу (типи ми описали вище);
  • купуйте тільки новий мотошолом. На крайній випадок варіант «з рук» можна придбати, тільки якщо власник продає його не ношеним, наприклад, після невдало підібраного розміру в інтернеті;
  • чим відкритішу модель ви виберете, тим більше аксесуарів (окуляри, баф, маска) потрібно буде докупити.

Шолом має бути сертифікованим – це обов’язкова умова незалежно від типу та ціни. Звертайтесь до магазину FoxWell motors – тут ви знайдете провідні моделі мотоциклів, якісні шоломи будь-якого класу та аксесуари до них.

Интересные автостатьи

Качество бензина А-95 на украинских АЗС продолжает расти, но… Не все образцы топлива смогли пройти испытания.
Штормовое предупреждение. Как подготовиться к внезапному снегу зимой Прошедший январь оказался самым теплым в Украине после зимы 2007 года. Однако, изменение климата чревато не только заметным потеплением, но и резкой, а подчас радикальной сменой погодных условий.
Что делать, если права или техпаспорт не отображаются в приложении «Дія»? 6 февраля украинцам стали доступны электронные удостоверение водителя и свидетельство о регистрации ТС в мобильном приложении «Дія».
Как крепить телефон в автомобиле: 5 лучших держателей с AliExpress Навигатор «с пробками», музыка через кабель AUX или Bluetooth, ответы на звонки (конечно, с той или иной handsfree) — вопрос о необходимости удобного и надежного крепления телефона на панель автомобиля даже не стоит. Как будем крепить?
Авторынок-2019: больше продаж, меньше «блях» За год украинцы приобрели 557 000+ авто с пробегом. При этом, каждое шестое продано в столичном регионе, а каждое десятое пригнано из-за рубежа.
«Ночной кошмар Tesla»: что известно о производителе электрокаров Rivian Компания привлекла $3,1 млрд инвестиций и поставит 100 тысяч фургонов для службы доставки Amazon.
Как Hyundai видит городской транспорт будущего В рамках выставки потребительской электроники CES-2020 в Лас-Вегасе компания Hyundai Motor представила инновационное видение городской мобильности, которое ляжет в основу создания городов, ориентированных на потребности человека.
Вечная «шестёрка»: почему в Украине до сих пор популярна устаревшая модель «Жигулей» Тридцать лет на конвейере - такой срок может сделать честь даже для популярных моделей именитых автопроизводителей, но кто бы мог подумать, что ВАЗовский долгожитель будет популярен и в XXI столетии?
Как новый пикап Tesla может изменить мировой авторынок — и почему это самый амбициозный проект Илона Маска В ночь с 22 на 23 ноября 2019 года Илон Маск представил Cybertruck — электропикап из той же нержавеющей стали, что и космический корабль SpaceX.
Что нового в растаможке автомобилей в 2020 году? 2020-й можно считать годом официального окончания «эры евроблях». Для этого сегмента автопарка больше не предвидится льгот, переходных периодов или каких-либо других особых условий.
10 самых дорогих автомобилей, проданных на аукционе в 2019 году Самый дорогой автомобиль, проданный на аукционе в 2019 году - это не итальянский суперкар, у него нет гоночной истории, и он не принадлежал никакой знаменитости, а в возрасте 25 лет даже не может считаться ретро-каром.
Количество электромобилей выросло в полтора раза по сравнению с предыдущим годом Аналитический центр AUTO.RIA выяснил, сколько электромобилей с пробегом продавалось на вторичном авторынке Украины за последние 2 года.

Больше новостей