Як вибрати шолом: типи, моделі, особливості
14.02.2020 р. в 11:06, «AvtoVod»
Шолом – це аксесуар, який потрібно купувати якщо не до покупки мотоцикла, то як мінімум в один день з цією подією. Як бути, якщо ви новачок в мотосвіті і ще не знаєте, який шолом вибрати? Детальну інформацію шукайте в нашій статті.
Вибираємо шолом по класу мотоцикла
Якщо ви придбали мотоцикл певного класу (ендуро, кросовий чи чоппер), то з вибором шолома проблем виникнути не повинно. Для таких байків є свої індивідуальні моделі. Для кросу та ендуро – з посиленим захистом, для чоппера чи кастома – в оригінальному відкритому стилі, який вже встигли прославити культові байкерські серіали.
А якщо ви надали перевагу класиці, стрітовим чи туристичним мотоциклам, то тут вже доведеться вибирати серед різноманітних типів та моделей на свій смак і ризик.
Типи шоломів
У виборі допоможе класифікація по типу та конструкції.
- Інтеграл. Повністю закритий шолом, з максимальним рівнем захисту. Він здебільшого має підйомне скло. Серед суттєвих недоліків цієї моделі – скарги пілотів на складнощі з провітрюванням. Хоча захист тут максимальний, у спеку в інтегралі буває доволі некомфортно. Найчастіше перевагу цій моделі надають пілоти спортбайків, стрітових, туристичних та тур-ендуро мотоциклів. Залежно від бренду та класу інтеграли можуть додатково комплектуватись Bluetooth-гарнітурою та додатковими клапанами для провітрювання.
- Модуляр або фліп-ап. З першого погляду нагадує інтеграл, однак відрізняється від нього тим, що має повністю підйомну передню частину. Відповідаючи найвищому рівню захисту, як і інтеграл, модуляр достатньо комфортний в користуванні і дозволяє пілоту навіть перекусити в дорозі, не знімаючи шолома. Ідеально підійде для пілотів туристичних, спортивних, дорожніх мотоциклів. Як і інтеграл, може бути укомплектований різними видами гарнітур.
- Кросовий та для ендуро – дуже схожі моделі, створені для максимального захисту пілота під час офф-роуд турів та мотокросу. По суті, зазначені моделі – це той же інтеграл, але зі зміщеною вираженою нижньою частиною для максимального захисту підборіддя та щелепи пілота.
- «3/4», напівлицьовик або шолом відкритого типу – хороша модель для туристичних та міських мотоциклів, каферейсерів, класиків та круізерів. Суттєвий недолік: він закриває тільки верхню частину голови, для підборіддя та щелепи захисту не дає. В конструкції, залежно від бренду, може бути візор чи захисні окуляри.
- Каска – предок усіх шоломів. По стилю ідеально підійде для чопперів та кастомів, однак надає мінімальних захист і при цьому має купу не дуже приємних нюансів, серед яких шум, комахи в вухах і не тільки. Потребує додаткових аксесуарів: окулярів для захисту очей, бафа, який прикриває нижню частину обличчя, шию і вуха.
Досвідчені користувачі мототехніки зазвичай мають у своєму арсеналі кілька різних моделей – індивідуальна підбірка росте разом із досвідом.
Як правильно вибрати шолом
При виборі зверніть увагу на такі моменти:
- шолом повинен достатньо щільно триматись на голові, але при цьому не викликати ніякого дискомфорту, відчуття стиснення чи болю;
- таке спеціальне головне вбрання не повинне бути надто важким. Його вага має бути комфортною як в руках, так і на голові;
- будьте готові до того, що модель певної конструкції може вам не підійти в будь-якому із розмірів. В такому випадку краще надати перевагу іншому типу (типи ми описали вище);
- купуйте тільки новий мотошолом. На крайній випадок варіант «з рук» можна придбати, тільки якщо власник продає його не ношеним, наприклад, після невдало підібраного розміру в інтернеті;
- чим відкритішу модель ви виберете, тим більше аксесуарів (окуляри, баф, маска) потрібно буде докупити.
Шолом має бути сертифікованим – це обов’язкова умова незалежно від типу та ціни. Звертайтесь до магазину FoxWell motors – тут ви знайдете провідні моделі мотоциклів, якісні шоломи будь-якого класу та аксесуари до них.