Еволюція автомобільних двигунів: від перших бензинових до сучасних електричних систем

Еволюція автомобільних двигунів: від перших бензинових до сучасних електричних систем

08.01.2024 р. в 11:44, «AvtoVod»

Перші двигуни ДВС були з одним циліндром і, щоб зробити силовий агрегат потужнішим, доводилось збільшувати об'єм циліндра. Згодом стали досягати більшої потужності шляхом збільшенням кількості циліндрів.

Перший крок: кінець 19 століття – поява бензинових двигунів

Наприкінці ХІХ століття з'явилися двоциліндрові двигуни, а з початку ХХ століття світ побачив версії з чотирма циліндрами.

У 1883 році був створений перший бензиновий двигун, який призначався для промислового стаціонарного обладнання. Винахідниками стали німецькі друзі інженери Готліб Даймлер і Вільгельм Майбах.

Революцію у світі двигунів став винахід карбюратора. Винахідником вважається угорський інженер Донат Банки. У 1893 році інженер запатентував свій винахід – карбюратор із жиклером, який став прототипом сучасного вузла. На відміну від Готліба Даймлера та Вільгельма Майбаха, Банки пропонував не випаровування бензину, а його розпорошення як туман у повітрі. Це дозволило рівномірно розподіляти паливно-повітряну суміш циліндром, а саме випаровування вже проходило у самому циліндрі.

Щоб забезпечити розпилення, всмоктування бензину відбувається повітряним потоком через дозуючий жиклер, а сталий склад паливно-повітряної суміші досягався завдяки підтримці постійного рівня бензину в карбюраторі. Для підтримання необхідного рівня напору передбачено невеликий бачок з поплавком, який контролював, щоб кількість бензину, що всмоктується, була пропорційна кількості повітря, що надходить.

Золотий вік бензинових двигунів (1920–1960 рр)

Основні інновації у період з 1920 по 1960 роки включали:

 1. Введення системи прямого впорскування палива, що дозволяє більш точно контролювати паливно-повітряну суміш і підвищувати ефективність згоряння.
 2. Розвиток турбонаддува, який збільшував тиск повітря, і тим самим посилював потужність та продуктивність.
 3. Використання змінної фази газорозподілу, яка дозволяє оптимізувати роботу клапанів залежно від швидкості та навантаження силового агрегату, знижуючи витрату палива та підвищуючи потужність.
 4. Застосування деактивації циліндрів, яка відключає деякі циліндри за низького попиту на потужність, заощаджуючи тим самим паливо та скорочуючи викиди.
 5. Впровадження технології «старт-стоп», яка автоматично вимикає мотор при зупинці автомобіля, знижуючи витрату палива, викиди на холостому ході та витрати на автозапчастини.

Революція дизельних двигунів (1930–1970)

Революція дизельних моторів у 1930-1970 роках була пов'язана з розвитком автомобільної промисловості. Двигун дизельний отримав високий ККД і низьку витрату палива. Проте не обійшлося і без недоліків такого типу силового агрегату:

 • підвищений рівень шуму,
 • велика маса,
 • складна конструкція,
 • купити двигун виходить дорожче.

Дизельні мотори х тих пір стали широко застосовуватися на вантажних і легкових автомобілях, тракторах, тепловозах і дизельних електростанціях.

Сучасні двигуни: яким надавати перевагу?

Який вибрати мотор для техніки і які для нього потрібно купити авто запчастини? Сьогодні актуальні гібридні та електричні двигуни, хоча ера бензинових і дизельних аналогів ще схоже не скоро мине.

Гібридні двигуни - це комбінація ДВЗ та електродвигуна, які працюють разом або по черзі для збільшення ефективності та зниження викидів. Завдяки популярності, сьогодні вже не так проблематично підібрати б/у запчастини до них. Гібридні двигуни бувають:

 1. Серійні гібриди: використовують ДВЗ тільки для заряджання батареї, а електродвигун приводить у рух колеса.
 2. Паралельні гібриди: використовують обидва мотори одночасно для приводу коліс.
 3. Змішані гібриди: можуть працювати в обох режимах, залежно від умов.

Електричні силові установки – працюють на електриці від батареї або зовнішнього джерела. Вони мають високий крутний момент і плавність роботи. Однак електричні моделі мають обмежений запас ходу та швидкість. Крім того, їх працездатність залежить від доступності зарядних станцій та якості електромережі.

Цікаві автомобільні публікації

Особенности выбора и ухода за шинами и дисками При эксплуатации автомобиля одним из важных аспектов безопасности и производительности являются шины и диски. Эти два элемента несут на себе ответственность за сцепление с дорогой и комфорт вождения. При выборе шин необходимо обращать внимание на их тип, размер, сезонность и индексы нагрузки и скорости
Автовыкуп: почему это выгодно, что нужно знать Самое основное преимущество услуг по выкупу авто компаниями - это скорость продажи, при том, что владелец авто может получить за машину 95-97% от рыночной стоимости.
Усовершенствовать Ланос: аксессуары и комплектующие Chevrolet или Daewoo Lanos, который стал классикой своего сегмента, предлагает владельцам уникальную возможность дополнить свой автомобиль разнообразными аксессуарами и комплектующими. Существует несколько важных элементов, которые могут сделать ваш Ланос еще более стильным и функциональным – какие же?
Терміновий викуп автомобілів у Києві: швидке та зручне рішення для власників У світі постійно змінюються обставини, і іноді власники автомобілів знаходяться в ситуаціях, коли терміновий викуп стає єдиним виходом. У цьому контексті велику популярність отримав викуп авто в Києві. Однією з провідних компаній у цьому напрямку є "AvtoPride", яка пропонує широкий спектр послуг для власників транспортних засобів.
Новый Toyota Hilux: совершенство в каждой детали Toyota Hilux - икона надежности и мощи в мире пикапов. Тойота Хайлюкс от Сити Плаза продолжает легенду, предлагая выдающуюся производительность, внедорожные возможности и стильный дизайн.
Виды боковых зеркал Хороший обзор и безопасность во время езды или парковки — ключевые параметры, которые дают боковые зеркала. Более того, законодательно автомобиль не может ездить по дорогах общего пользования без этих комплектующих или с разбитым зеркальным полотном.
Амортизаторы для надежной дорожной уверенности от УКР ПАРТС Работоспособные амортизаторы автомобиля играют ключевую роль в обеспечении комфорта и безопасности во время движения. Автомобиль подвергается воздействию разнонаправленных сил, которые могут повлиять на его управляемость и стабильность.
Ще більший та потужніший: чим здивує оновлений пікап Mitsubishi L200? Нещодавно у Таїланді відбулась презентація шостого покоління легендарного пікапа L200. Він збудований на новій рамі, має сучасніший салон та потужніший двигун.
Автомобільний газ: «задують» чи «надують»? Експерти перевірили якість блакитного палива на АЗС.
Японські чи китайські мотоцикли Мотоцикли – транспорт впевнених у собі людей, що цінують свободу, відчуття польоту та швидкість. Надійні «залізні друзі» є у багатьох випадках незамінними, і реальність така, що не лише байкери, але й пересічні водії постають перед потребою придбати техніку, яка служитиме довго і якісно. І при цьому коштуватиме порівняно недорого – адже економічної кризи в країні оминути не вдається нікому.
Когда менять воздушный фильтр Фильтрующие элементы – детали, отвечающие за защиту и нормальное функционирование ДВС.
Грузовая резина Carleo - выносливость, надежность, долговечность Покрышки, разработанные только для грузового транспорта, обладают целым рядом специфических характеристик. Они существенно отличаются от шин других типов, так как предназначены для более высоких нагрузок. Мастера китайского бренда Carleo отлично понимают разницу.

Більше новин