Як не платити за розмитнення авто

15.02.2016 г. в 12:56, ictv

Докладно про діючі схеми імпорту авто без податків розповів Олег Назаренко, генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів.

- Пообіцяв більш докладно дати інформацію про діючі схеми імпорту авто без податків. Наприклад, так звана "гуманітарка".

Щоб увезти в Україну "гуманітарний" автомобіль, потрібно:

1. Надати в Головне управління праці й соціального захисту населення перед поїздкою за авто:

- лист-пропозицію іноземця-донора про бажання надати гуманітарну допомогу Головному управлінню праці й соціального захисту населення з подальшою передачею авто конкретному інвалідові (зрозуміло, що спочатку "домовляються" з інвалідом, що за конкретну винагороду він дозволяє ввезти авто на своє ім'я і потім не претендувати на нього);

- довідку регіонального управління праці й соціального захисту населення про те, що інвалід стоїть в черзі на забезпечення автотранспортом;

- копію посвідчення інваліда (завірену нотаріально);

- доручення інваліда особі, що буде переганяти автомобіль в Україну.

2. Одержуючи авто за кордоном необхідно:

- при купівлі авто зняти автомобіль із обліку в реєстраційних органах країни, з якої він вивозиться;

- отримати дарчий лист від власника авто-іноземця, якому все одно чи продати авто, чи фіктивно подарувати його, (обов'язково на офіційному нотаріальному бланку держави, з якої вивозиться автомобіль), оформлений на Головне управління соцзахисту із вказівкою прізвища інваліда, для якого призначений автомобіль, засвідчується нотаріусом в країні дарування й легалізується;

- отримати копію паспорта або іншого документа донора, що засвідчує особистість, завірену нотаріально в країні, де був нібито подарований автомобіль.

3. На українській митниці потрібно одержати:

- акт проведення митного огляду авто на кордоні (складається працівником прикордонної митниці);

- провізну відомість, видану митним органом при перетинанні кордону зі строком доставки автомобіля на внутрішню митницю.

4. Одержати довідку в ДАІ про те, що машина не значиться у викраденні.

5. В експертно-криміналістичному центрі МВС України оформити:

- експертну довідку про комплексне дослідження транспортного засобу, ідентифікацію номерів (обов'язково вказується об'єм двигуна).

6. У бюро перекладів виконати й у нотаріуса завірити:

Переклади на українську мову дарчого листа, техпаспорта на авто й купчої.

7. Ці документи надати в Головне управління соціального захисту населення.

Існують різні вимоги як з боку митних органів, так і органів соціального захисту населення щодо ввозу, митного оформлення й передачі транспортних засобів інвалідам. Основне, на що необхідно звернути увагу :

- максимально припустимий об'єм двигуна - 1800 см куб.;

- максимальний вік - 5 років, так як згідно з новими правилам з 1 січня 2016 року авто повинно відповідати Євро-5 (правда, за Законом про гуманітарну допомогу допускається 10 років, за іншим Законом - 8 років -але питання спірне, так що щоб уникнути проблем на митниці краще ввозити машину віком до 5 років);

- після розмитнення автомобіль надходить у Головне управління праці й соціального захисту населення з метою подальшої передачі конкретному інвалідові;

- дарчий лист (який підтверджує що цей автомобіль подарований українському інвалідові) в обов'язковому порядку засвідчується закордонним власником нотаріально й легалізується в консульській установі України в даній країні. Легалізація не потрібна в країнах, що підписали Мінську конвенцію про правову допомогу від 22.01.93 р. (країни колишнього СНД).

Варто враховувати й те, що Головні управління праці й соціального захисту населення різних облдержадміністрацій іноді вимагають різні списки документів для оформлення машин, увезених як гуманітарна допомога, тому перед від'їздом варто уточнити цей список по місцю обліку інваліда.

В основному для здійснення митного оформлення гуманітарного автомобіля подаються наступні документи:

1. Рішення комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України

(документи до комісії для визнання автомобіля гуманітарним готуються і подаються головним управлінням на підставі документів, зазначених в пунктах: 2, 3, 5, 6 та технічного паспорту. Дарчий лист, купча, сервісна книжка та технічний паспорт з відміткою про зняття з обліку автомобіля подаються від іноземного донора.)

2. Дарчий лист донора:

- від фізичної особи (громадянина іноземної держави, вказується посвідчення особи і адреса проживання);

- від юридичної особи (офіційно зареєстрована організація, вказується свідоцтво про реєстрацію) на імя:

Головного управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи для подальшої передачі інваліду із вказаним прізвищем ім'ям та по-батькові, адресою проживання, серією і № паспорта інваліда, якому цей автомобіль передається, категорія та група інвалідності (вказується марка авто, рік випуску, об'єм двигуна, номер кузова та умовна вартість автомобіля). Умовна – тобто оціночна вартість

3. Автомобіль має бути зареєстрованим на донора.

4. Оригінали супровідних документів до вантажу (ввізна митна декларація або провізна відомість, тех. паспорт, сервісна книжка, довідка ДАІ про номер двигуна транспортного засобу).

5. Довідка про проведення перевірки за наявними обліками реєстрації, перереєстрації або знаходження транспортного засобу в розшуку (з використанням можливостей Національного центрального бюро Інтерполу в Україні та обліку правоохоронних органів закордонних країн –видається: відповідним регіональним сервісним центром МВС.

6. Довідка про перевірку справжності документів (акту дарування та реєстраційних документів на авто – видається: регіональним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром.

Документи складені на території іноземної держави та призначені для використання в Україні засвідчуються компетентними органами цієї країни і легалізуються в дипломатичному представництві чи консульській установі України якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

При оформленні документів що призначаються для дії за кордоном зацікавлена особа повинна подати свої документи у відділ Нотаріату міністерства юстиції або уповноважений на це орган держави для засвідчення справжності підпису нотаріуса що посвідчував ці документи а потім – до Міністерства закордонних справ для подальшої консульської легалізації.

Це правило не поширюється на документи складені за участю властей (або виходять від них) держав з якими Україна має угоди про правову допомогу, що передбачають відмову від легалізації офіційних документів : Угорщина, Литва, держави СНД , Китай, Польща, Молдова, Естонія, Монголія, Грузія, Латвія, Узбекистан.

Крім оригіналів Головному управлінню подається офіційно зроблений та нотаріально завірений переклад всіх документів.

Для отримання автомобіля інвалід подає:

- документи зазначені в пунктах 2 3, 4, 5, 6;

- паспорт та посвідчення водія;

- довідку про придатність до керування авто;

- довідку про отримання пенсії та вид пенсії;

- заяву або клопотання про забезпечення даним автомобілем на ім`я начальника головного управління, - пише Назаренко.

Интересные автостатьи

Добровольное автострахование: что предлагают украинские страховщики Несмотря на продолжительный коронакризис, украинский рынок КАСКО демонстрирует стабильный рост, что выражается в ежегодном увеличении общего объема страховых платежей на 15–25%. Страховщики стараются поддерживать эту тенденцию, предлагая клиентам «гибкие» продукты с полезными опциями, изменяемыми условиями и современными инструментами для дистанционного взаимодействия.
Как оформить страховой полис ОСАГО онлайн в 2021 году Как должно уже быть известно автомобилистам в 2021-м году, что еще с 7 февраля 2018 года все украинские страховые компании, которые оформляют ОСАГО, обязаны продавать электронные полисы в режиме онлайн.
AD-ская смесь – половина рынка «мочевины» Adblue в Украине признана некачественной Эксперты Института потребительских экспертиз впервые провели исследование «мочевины» для дизельных авто. Половина из проверенных образцов оказались за гранью требований стандартов, и это плохие новости как для автомобилистов и владельцев грузовых автопарков, так и для пешеходов и жителей городов.
Внедорожник Mitsubishi Pajero Sport: функциональность и комфорт Mitsubishi Pajero Sport идеально подходит для езды в городских условиях и по загородным трассам. Автомобиль без проблем преодолевает любое бездорожье, поэтому станет незаменимым помощником в любой ситуации на дорогах.
Ситуация на рынке: каждый третий украинец без авто планирует его приобрести Согласно опросу, проведенному на OLX Авто, автомобилистами являются две трети взрослых украинцев, из них 69% пользуются машиной каждый день.
Индекс бензина 2021: где самое выгодное соотношение цены на топливо к средней зарплате? Команда аналитиков Picodi.com проследила, как изменились цены на топливо в первой половине 2021 г. относительно прошлого года, и подсчитала, сколько литров бензина могут купить украинцы на среднестатистическую заработную плату.
Эксперты проверили дизельное топливо и получили шокирующие результаты Чехарда с госрегулированием цен на топливо, и в целом отсутствие контроля над качеством нефтепродуктов, привели к значительному ухудшению ситуации на рынке.
ІСЕ - что продают заправки вместо «девяносто пятого» бензина? В прошлом исследовании бензина А-92 на украинских АЗС эксперты Института потребительских экспертиз (ICE) обнаружили немалое количество нарушений.
Новый Jaguar E-Pace готов покорять дороги Украины Поклонники компании Ягуар давно ждали обновления компактного кроссовера E-Pace. Его собратья по платформе, Range Rover Evoque и Land Rover Discovery Sport, уже прошли рестайлинг, получив новые двигатели, салоны и системы подключения. А в 2021 году появилась обновленная версия самого роскошного британского кроссовера.
Что нам заливают в бак на АЗК? Эксперты впервые за четыре года провели экспертизу бензина А-92.
«Спиртовой» бензин – достойная альтернатива или обман? Эксперты проверили качество топлива с биокомпонентами.
Как изменился Jaguar F-Pace 2021 модельного года? Jaguar F-Pace появился в 2016 году, став первым кроссовером в модельном ряду британского производителя. Спустя 4 года успешного существования, модель отправили на доработку. Презентация второго поколения кроссовера состоялась осенью 2020, в продаже новинка появится в первой половине 2021 года.

Больше новостей