Що краще слухати за кермом, щоб уникнути ДТП

13.10.2017 р. в 11:51, mashyna.com.ua

Завдяки науково-технічному прогресу, кожен водій може вибирати на свій смак, що слухати за кермом – музику, аудіокниги, лекції або останні новини по радіо. При цьому не варто забувати, що будь-який звуковий ряд певним чином впливає на психоемоційний стан водія, від якого залежить увага та реакція, повідомляє Твоя МАШИНА.

Відомо, що музика змінює не лише наш настрій, але й фізіологічні процеси. Наприклад, отримуючи задоволення від прослуховування за кермом хітів агресивного блек-металу або жорсткого ритмічного хауса, водій може і не відчути, що у нього активізувався кровообіг, підвищився тиск, почастішав пульс тощо. І як органічно на цьому тлі виглядає просте і, на перший погляд, невинне бажання додати газку. А потім ще і ще, тільки не дай Бог, щоб запальний хіт типу Highway To Hell від легендарних австралійських рокерів став останнім, що почує людина в своєму житті. Погодьтеся, важко уявити, як «золотий» студент на Lamborghini встановлює рекорди швидкості на трасі Київ-Бориспіль під ноктюрн Шопена.

З іншого боку, любителі блюзу або мінорної класики, навпаки ризикують задрімати. Це теж може стати фатальним.

Звичайно, ступінь впливу музики і взагалі звуків на нервову систему у кожної людини різна, але її вплив на нас не варто недооцінювати. Це довели вчені, які запевнили, що певний темп і гармонія можуть мати як збудливий ефект, так і розслабляючий, а нерегулярні ритми і часті дисонанси в мелодії впливають на нервову систему людини просто руйнівно.

Зрозуміло, яку музику слухати, кожен вирішує сам, але слід мати на увазі, що на тлі вічного стресу і хронічного недосипання жорсткий та агресивний ритм підвищить тонус, вичавить останні сили і швидше призведе до втоми. Натомість заспокійлива музика притупить увагу. При цьому не варто зловживати з гучністю – чим вище її рівень, тим швидший і результативніший вплив.

Для багатьох автолюбителів альтернативою служать аудіокниги. Але, як з’ясувалось, слухати за кермом романи, повісті, оповідання та лекції – не найкращий варіант, тому що в цьому випадку доведеться зосередитись або на ситуації на дорозі, або на змісті почутого. До того ж занадто захоплюючий сюжет може цілком поглинути увагу водія, а це прямий шлях до ДТП.

Збираючись в дорогу краще запастися нейтральною музикою, не дуже швидкою і ритмічною, але і не зовсім сумною та заспокійливою.

На думку психологів, найсприятливіша для людини мелодія має шістдесят ударів на хвилину, тобто удар в секунду. Така музика оптимізує діяльність мозкової і нервової системи. Можна, звичайно, ще порадити слухати в дорозі радіо, проте новини і ток-шоу на більшості наших радіостанцій зовсім не вирізняються позитивом та безтурботністю, а тому навряд чи принесуть користь водіям.

Цікаві автомобільні публікації

Преимущества мотоцикла как средства передвижения Мотоцикл, символ свободы и скорости, также является непревзойденным средством передвижения в городской суете. Его компактные размеры позволяют уверенно маневрировать даже в самых загруженных уличных пробках, обходя заторы и экономя драгоценное время.
Як правильно обрати СТО для вантажних авто Власники транспортних компаній часто звертаються до різних станцій технічного обслуговування (СТО), адже це зручно та звільняє від необхідності самостійно обслуговувати вантажівки. У кожному місті є свої СТО, що пропонують різноманітні послуги.
Нова Toyota Corolla Hybrid - на чолі ефективності та інновацій У світі постійної еволюції автомобільної індустрії, Toyota знову визначає нові стандарти з випуском свого останнього джерела піонерства - седану Corolla з гібридною силовою установкою. Цей автомобіль, здатний перетворити ідею ефективності та екологічності на реальність, вразить навіть найвимогливіших любителів автомобілів.
Руководство при выборе кондиционера для автосалона от компании «Кондиціонери України» Автосалоны, дилерские автоцентры относятся к числу объектов, на которых необходимо поддерживать температурно-влажностный режим в соответствии с нормативными требованиями. Это важная составляющая охраны труда сотрудников и заботы о комфорте клиентов. Так что без установки кондиционера не обойтись.
Особенности выбора и ухода за шинами и дисками При эксплуатации автомобиля одним из важных аспектов безопасности и производительности являются шины и диски. Эти два элемента несут на себе ответственность за сцепление с дорогой и комфорт вождения. При выборе шин необходимо обращать внимание на их тип, размер, сезонность и индексы нагрузки и скорости
Автовыкуп: почему это выгодно, что нужно знать Самое основное преимущество услуг по выкупу авто компаниями - это скорость продажи, при том, что владелец авто может получить за машину 95-97% от рыночной стоимости.
Усовершенствовать Ланос: аксессуары и комплектующие Chevrolet или Daewoo Lanos, который стал классикой своего сегмента, предлагает владельцам уникальную возможность дополнить свой автомобиль разнообразными аксессуарами и комплектующими. Существует несколько важных элементов, которые могут сделать ваш Ланос еще более стильным и функциональным – какие же?
Терміновий викуп автомобілів у Києві: швидке та зручне рішення для власників У світі постійно змінюються обставини, і іноді власники автомобілів знаходяться в ситуаціях, коли терміновий викуп стає єдиним виходом. У цьому контексті велику популярність отримав викуп авто в Києві. Однією з провідних компаній у цьому напрямку є "AvtoPride", яка пропонує широкий спектр послуг для власників транспортних засобів.
Новый Toyota Hilux: совершенство в каждой детали Toyota Hilux - икона надежности и мощи в мире пикапов. Тойота Хайлюкс от Сити Плаза продолжает легенду, предлагая выдающуюся производительность, внедорожные возможности и стильный дизайн.
Еволюція автомобільних двигунів: від перших бензинових до сучасних електричних систем Перші двигуни ДВС були з одним циліндром і, щоб зробити силовий агрегат потужнішим, доводилось збільшувати об'єм циліндра. Згодом стали досягати більшої потужності шляхом збільшенням кількості циліндрів.
Виды боковых зеркал Хороший обзор и безопасность во время езды или парковки — ключевые параметры, которые дают боковые зеркала. Более того, законодательно автомобиль не может ездить по дорогах общего пользования без этих комплектующих или с разбитым зеркальным полотном.
Амортизаторы для надежной дорожной уверенности от УКР ПАРТС Работоспособные амортизаторы автомобиля играют ключевую роль в обеспечении комфорта и безопасности во время движения. Автомобиль подвергается воздействию разнонаправленных сил, которые могут повлиять на его управляемость и стабильность.

Більше новин