Запорожанка перевернулась на машине с детьми и подала в суд на дорожников

14.09.2019 р. в 13:30, vmestezp.org

В довольно неприятную ситуацию попала жительница Запорожья Ирина Перепелицына. Она вместе с детьми перевернулась на машине, следуя по трассе в Каменко-Днепровском районе. К счастью, все были пристёгнуты и почти не пострадали. В произошедшем Ирина винит дорожников, и полна решимости получить через суд компенсацию, и заставить Облавтодор привести дорогу в порядок. Далее – рассказ запорожанки от первого лица.

Це мали бути веселі Великодні канікули. Проте, не так сталося.

На трасі у Кам’янсько-Дніпровському районі Запорізької області автівка, якою я кермувала і в якій на задньому сидінні були малі, перекинулася.

Сталося це на ділянці, де нормальна дорога різко змінюється на просто відсипану щебенем (недобудовану), ще й із перепадом близько 30 см. Що, власне, і стало причиною ДТП.

Занесення на щебені, некерований автомобіль, перегортання, розбите скло, крик – і ми вже у кюветі. Всі були пристебнуті пасками безпеки, тому фізично сильно не постраждали. Постраждало лише авто.

Запорожанка перевернулась на машине с детьми и подала в суд на дорожников
Запорожанка перевернулась на машине с детьми и подала в суд на дорожников

Про пережитий стрес не буду. По суті.

Першою на виклик приїхала «швидка допомога». Медики оглянули дітей, витягли скло з мого зап’ястка. Водій «швидкої» заліз всередину перекинутого автомобілю і вимкнув двигун, який продовжував працювати.

Саме від медпрацівників я вперше дізналася, що ДТП на цій ділянці дороги – справа звичайна. Місцеві знають, що вона в аварійному стані, тому їздять обережно. «Чужинці» перегортаються регулярно. Згодом це повторили і поліцейські, і місцеві жителі, які допомагали витягати авто, і водій евакуатора, і лікарі районної лікарні.

Місцеві ж розказали, що ця ділянка дороги в такому аварійному стані знаходиться вже понад десять років. Її ремонтували, гроші скінчилися і трохи більше кілометру недобудованого автошляху так і стоїть, нікому не потрібний.

Важливий момент: вздовж траси – від найближчого населеного пункту і до аварійної ділянки – немає жодного (!!!) знаку. Кажуть, вони були, але три роки тому порозкрадали. І все – за три роки ніхто не потурбувався про їх відновлення.

Поліція теж приїхала швидко, хлопці провели огляд і опитування. Але чомусь запитали, чи хочу я складати протокол? Я хотіла. Бо точно знаю, що не винна – правил не порушувала, швидкості не перевищувала, у стані алкогольного сп’яніння не була (що підтвердив медогляд). Протокол склали, права забрали, сказали – чекайте виклику до суду.

Суд відбувся, і після наданих доказів, ухвалив рішення, що не вбачає у моїх діях ознак адміністративного правопорушення.

Паралельно зробили запити у облдержадміністрацію, ДП «Місцеві дороги Запорізької області», обласну Службу автомобільних доріг, які відповідальні за стан доріг у області, та поліцію. Так стало відомо, що:

Автомобільна дорога місцевого значення О080823 /Т-08-04/-Дніпровка, де сталася ДТП, з липня 2018 року знаходиться на балансі Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької облдержадміністрації, посадовці якого «дуже занепокоєні її станом». Тим більше, що ця дорога є стратегічною, а саме евакуаційною на випадок аварії на Запорізькій АЕС. Ремонтувати планують за кошти субвенції з держбюджету, треба близько 20 мільйонів. Грошей немає. Така відповідь надійшла з ОДА.

У ДП «Місцеві дороги Запорізької області», що є замовником і розпорядником коштів, які виділяються на всі ремонтні та інші роботи на дорогах області, також висловили «занепокоєння» станом автошляхів. І повідомили: враховуючи аварійний стан дороги, ухвалене рішення про виділення з бюджету ОТГ 200 тисяч гривень на, увага, розробку проектно-кошторисної документації. Уявіть, десять років дорога в аварійному стані, десять років тут калічаться люди і псуються їхні автівки. І тільки зараз чиновники візьмуться за розробку проекту (до речі, фактично виділили ці гроші і чи почали щось із цим робити – з’ясувати не вдалося).

У поліції повідомили, що з серпня 2016 по травень 2019 року на цій ділянці трапилося 4 ДТП (електронної бази за більш ранній період просто немає). Але, як я вже казала, ця статистика ДТП не дуже репрезентативна, бо чимало водіїв, які тут потрапляли у ДТП, відмовлялися від оформлення протоколу.

Минулого тижня зробили експертну оцінку пошкоджень автомобіля, отриманих у результаті ДТП. За процедурою, на ній мали бути присутні представники підприємства, на балансі якого знаходиться дорога. У моєму випадку – це Департамент промисловості Запорізької ОДА. Також був запрошений представник ДП «Місцеві дороги Запорізької області». Ніхто з них на експертизу не прийшов, а в телефонному режимі співробітники обох структур повідомили, що їх моє ДТП не обходить і часу їздити на експертизи в них немає. Що ж, побачимося у суді. Не маю ілюзій щодо нашої судової системи, хоча сподіваюся. Готуємо позов.

Чому пишу про це зараз? Бо нещодавно на посаду був призначений новий голова Запорізької облдержадміністрації Виталий Туринок, який заявляє про вирішення проблем з дорогами як один з пріоритетів. Віталію Вікторовичу, доведіть, що це не порожні обіцянки, відремонтуйте (завершіть ремонт) Автомобільної дороги місцевого значення О080823 /Т-08-04/-Дніпровка. Тут псуються авто і калічаться люди, вже десять років поспіль!

Друзі! Я знаю, що у Запорізькій області таких аварійних ділянок на дорогах – сила силенна. Якщо ви знаєте про них, давайте допоможемо запорізьким можновладцям їх «розгледіти» і, зрештою, почати діяти.

Интересные автостатьи

Індекс бензину 2022: скільки літрів бензину можна купити за середню зарплату Аналітики Picodi вивчили динаміку цін на бензин в Європі та світі в I півріччі 2022 року і підрахували скільки літрів бензину можна купити на середньостатистичну українську зарплату.
Какие функции выполняет моторное масло, как его выбрать для своего авто Для длительной и бесперебойной работы двигателя современного автомобиля необходимо своевременно менять моторное масло. Оно выполняет несколько функций, обеспечивая стабильную работу силового агрегата, увеличивая его ресурс и продляя срок службы.
Добровольное автострахование: что предлагают украинские страховщики Несмотря на продолжительный коронакризис, украинский рынок КАСКО демонстрирует стабильный рост, что выражается в ежегодном увеличении общего объема страховых платежей на 15–25%. Страховщики стараются поддерживать эту тенденцию, предлагая клиентам «гибкие» продукты с полезными опциями, изменяемыми условиями и современными инструментами для дистанционного взаимодействия.
Как оформить страховой полис ОСАГО онлайн в 2021 году Как должно уже быть известно автомобилистам в 2021-м году, что еще с 7 февраля 2018 года все украинские страховые компании, которые оформляют ОСАГО, обязаны продавать электронные полисы в режиме онлайн.
AD-ская смесь – половина рынка «мочевины» Adblue в Украине признана некачественной Эксперты Института потребительских экспертиз впервые провели исследование «мочевины» для дизельных авто. Половина из проверенных образцов оказались за гранью требований стандартов, и это плохие новости как для автомобилистов и владельцев грузовых автопарков, так и для пешеходов и жителей городов.
Внедорожник Mitsubishi Pajero Sport: функциональность и комфорт Mitsubishi Pajero Sport идеально подходит для езды в городских условиях и по загородным трассам. Автомобиль без проблем преодолевает любое бездорожье, поэтому станет незаменимым помощником в любой ситуации на дорогах.
Ситуация на рынке: каждый третий украинец без авто планирует его приобрести Согласно опросу, проведенному на OLX Авто, автомобилистами являются две трети взрослых украинцев, из них 69% пользуются машиной каждый день.
Индекс бензина 2021: где самое выгодное соотношение цены на топливо к средней зарплате? Команда аналитиков Picodi.com проследила, как изменились цены на топливо в первой половине 2021 г. относительно прошлого года, и подсчитала, сколько литров бензина могут купить украинцы на среднестатистическую заработную плату.
Эксперты проверили дизельное топливо и получили шокирующие результаты Чехарда с госрегулированием цен на топливо, и в целом отсутствие контроля над качеством нефтепродуктов, привели к значительному ухудшению ситуации на рынке.
ІСЕ - что продают заправки вместо «девяносто пятого» бензина? В прошлом исследовании бензина А-92 на украинских АЗС эксперты Института потребительских экспертиз (ICE) обнаружили немалое количество нарушений.
Новый Jaguar E-Pace готов покорять дороги Украины Поклонники компании Ягуар давно ждали обновления компактного кроссовера E-Pace. Его собратья по платформе, Range Rover Evoque и Land Rover Discovery Sport, уже прошли рестайлинг, получив новые двигатели, салоны и системы подключения. А в 2021 году появилась обновленная версия самого роскошного британского кроссовера.
Что нам заливают в бак на АЗК? Эксперты впервые за четыре года провели экспертизу бензина А-92.

Більше новин